DIVADELNÍ PŘEDPLATNÉ – JARO 2018

8. 2. 2018 – 19:30 – čtvrtek – sál zámku

ZELŇAČKA – René Fallet

Autor novely René Fallet (4. 12. 1927 – 25. 7. 1983) za svého života napsal šest básnických sbírek a více než dvě desítky románů. Některé se staly předlohou pro film. Mezi nejznámější patří „Fanfán tulipán“ (původní scénář), „Šeříková slavnost“, „Idiot v Paříži“ a „Zelňačka“, kterou proslavil film s Luis de Funès.
V České republice má „Zelňačka“ mnoho literárních fanoušků.
Autor se v poutavém příběhu vrací ke krásám prostého života na panenském venkově, který postupem času mění svůj charakter a trpí díky necitlivému pokroku a honbě po penězích. Děj se odehrává na společném dvorku dvou věčně připitých vesnických prďolů, kteří by rádi zastavili čas pod nekonečnou oblohou plnou hvězd. A právě tam někde v nekonečnu kdosi potřebuje to nejlepší, co lidstvo vytvořilo. Není divu, že za stodolou zaparkuje létající talíř.

Hrají:
Oldřich Vízner
Otakar Brousek ml.
Vojtěch Záveský
Barbora Jánová / Barbora Hrušková
Jan Szymik

Režie:
Oldřich Vízner

Vstupné: 360/330 Kč
————————————————————————————
1. 3. 2018 – 19:30 – čtvrtek – sál zámku

JMÉNO – Matthieu Delaporte & Alexandre de la Patelliere

Mluvit se dá o všem. Mezi dobrými přáteli a příbuznými by vlastně žádné téma nemělo být tabu.

Když se ale úspěšný realitní makléř Vincent na večeři u své sestry Elizabeth, učitelky francouzštiny, a švagra Pierra, profesora literatury, svěří se záměrem dát svému synovi kontroverzní jméno, zdá se, že hranice civilizované konverzace byla překročena. Středostavovské předsudky jsou podle všeho přece jen větší, než se přítomní liberálové domnívali.
Ke skutečné eskalaci dojde po odhalení nálože, která se skrývá v rodinné historii.
Jméno je brilantní komedií podle nejlepší francouzské tradice. Polštářová bitva omezenců, kteří jsou přesvědčeni o tom, že svá omezení už dávno překonali. Hra nabízí vysoce komický pohled na sebejisté zastánce svobodného myšlení.

Hrají:
Roman Zach
Jana Janěková ml.
Linda Rybová
Petr Lněnička
Jan Dolanský

Režie:
Thomas Zielinski

Vstupné: 450/420 Kč
————————————————————————————-
19. 4. 2018 – 19:30 – čtvrtek – sál zámku

TCHYNĚ NA ZABITÍ – Jakub Zindulka

Ani sama Smrt nezabrání tchýním prudit a montovat se do života jejich mladým.
Po úžasném „Manželském čtyřúhelníku“ napsal Jakub Zindulka pro Fanny agenturu novou opět skvělou hru TCHÝNĚ NA ZABITÍ

Hra je o vtazích mezi tchýní a zetěm, snachou a tchýní, mezi matkou a dcerou, synem a matkou, mezi mladými manžely a konečně (a hlavně) mezi tchýněmi samotnými.
Nenechte si ujít další řachandu, navíc okořeněnou duchařinou.

Hrají:
Lucie Zedníčková
Dana Homolová
Anna Kulovaná
Martin Kraus

Režie:
Jakub Zindulka

Vstupné: 340/310 Kč
———————————————————————————–
24. 5. 2018 – 19:30 – čtvrtek – sál zámku

BÁJEČNÁ NEDĚLE V PARKU CREVE COEUR – Tennessee Williams

Hru významného amerického dramatika Tennessee Williamse Báječná neděle v parku Crève Coeur si zvolila pro svůj režijní debut na divadle herecká legenda Iva Janžurová. „Tennessee Williams je pro mne tím nejvýsostnějším dramatickým autorem a vždy bylo mým snem sejít se s jeho dokonalými kresbami lidských duší na jevišti,“ říká Iva Janžurová v souvislosti se svou první divadelní režií.
V cituplné komedii Báječná neděle v parku Crève Coeur si Iva Janžurová zahrála v půlce 80. let v Divadle na Vinohradech v režii Stanislava Remundy. Nyní stejnou postavu svěřila své dceři Sabině Remundové, do dalších rolí obsadila Barboru Munzarovou a Lucii Žáčkovou, sama se také objeví v jedné z rolí.
Williamsova Báječná neděle v parku Crève Coeur měla premiéru v roce 1979.

Z veliké vášně a touhy po štěstí se v žáru horkého dne proplétá příběh čtyř ženských hrdinek. Ve společenské rubrice místního nedělníku se objeví oznámení, které – v každé z nich jinak – vyvolá nečekanou aktivitu! Nechtějí nic víc a nic míň než kdokoli z nás: vymanit se z nijakosti obyčejného života, žít romantický život plný vzruchů i vykřičet svou žádostivost navzdory tušené šedi dnů. A když Dorothea v jedné situaci říká své bytné: „Bodey, ty žiješ ze zážitků druhých!“ pochopíme, jak dojemnou, ale i komickou aktivitou duše může být, když v nemožnosti vlastního prožitku vložíte všechny své naděje a sny do životů svých nejbližších.
Do jiskření a vzrušení vstupuje, jako tragikomický záblesk pomíjivosti lidského bytí, slečna Glucková. V jejím pokoji o patro výš totiž straší. A my se smějeme, abychom přehlušili tíseň.
Helena se tolik nechce podobat všemu, co by jen stínem připomínalo malost prostřednosti, finanční nejistotu, samotu v utajování zvláštností své schopnosti milovat. Ale i ji, tak jako každého z nás, zaráží poznání, že to, co si nepřejeme, čeho se bojíme, čemu se bráníme, do svého života právě proto snad i přitahujeme…

Hrají:
Iva Janžurová
Sabina Remundová
Lucie Žáčková
Barbora Munzarová

Režie:
Iva Janžurová

Vstupné: 490/460 Kč
————————————————————————————–

CENA ABONENTKY:
1. – 6. řada – 1345 Kč
7. – 13. řada – 1245 Kč
Každý předplatitel získává zlevněné vstupné v řadě vlevo nebo vpravo, dle vlastního výběru
Předplatné se v případě nenavštívení představení nevrací
Průkazka je přenosná

PRODEJ
pro stávající abonenty – 4. – 12. 1. 2018
pro nové zájemce o abonmá – 15. – 23. 1. 2018
ABONENTKY LZE ZAKOUPIT V KULTURNÍM CENTRU
PO,ÚT,ST – 11:30 – 15:30
ČT, PÁ – 7:30 – 11:30
Kulturní centrum Lanškroun, nám. A. Jiráska 1 , 563 01 Lanškroun
Tel.: 465 325 668, jindriska.kulhankova@kclanskroun.cz,www.kclanskroun.cz

———————————————————————————————————————————————————————————————————————————

ÚNOR 2018

8. 2. 2018 – čtvrtek – 19:30

AGENTURA FAMILIE

ZELŇAČKA – René Fallet

Autor novely René Fallet (4. 12. 1927 – 25. 7. 1983) za svého života napsal šest básnických sbírek a více než dvě desítky románů. Některé se staly předlohou pro film. Mezi nejznámější patří „Fanfán tulipán“ (původní scénář), „Šeříková slavnost“, „Idiot v Paříži“ a „Zelňačka“, kterou proslavil film s Luis de Funès.

V České republice má „Zelňačka“ mnoho literárních fanoušků.

Autor se v poutavém příběhu vrací ke krásám prostého života na panenském venkově, který postupem času mění svůj charakter a trpí díky necitlivému pokroku a honbě po penězích. Děj se odehrává na společném dvorku dvou věčně připitých vesnických prďolů, kteří by rádi zastavili čas pod nekonečnou oblohou plnou hvězd. A právě tam někde v nekonečnu kdosi potřebuje to nejlepší, co lidstvo vytvořilo. Není divu, že za stodolou zaparkuje létající talíř.

Hrají:

Oldřich Vízner

Otakar Brousek ml.

Vojtěch Záveský

Barbora Jánová / Barbora Hrušková

Jan Szymik

Režie:

Oldřich Vízner

Vstupné: 360/330 Kč

DOPRODEJ ZBYLÝCH VSTUPENEK OD 25. 1. V INFOCENTRU

———————————————————————————————————————————————————————————————————————–

15. 2. 2018 – čtvrtek – 19:30

ÚSMĚVY ZDEŇKA TROŠKY s písničkami SIMONY KLÍMOVÉ

Známý český režisér Zdeněk Troška vypráví nejen o filmech, které všichni známe, ale i o jídle a dietách, žrádle a dobrotách ve všech podobách, nebo zde uslyšíte veselé zážitky z bujarého mládí a Simona Klímová doprovodí talk show písničkami.

V květnu a červnu natáčel Zdeněk TROŠKA novou pohádku, která se jmenuje „ČERTOVINY“. Premiéru v kinech měla v lednu 2018. V této talk show diváci uslyší zábavné historky z natáčení.

Vtip, humor a nadsázka je mottem celého večera.

Pořad je koncipován do dvou bloků o délce zhruba 60 minut s přestávkou, během které mají diváci možnost napsat na lístečky své dotazy směřované k oběma aktérům. Stejně tak si mohou zakoupit dva díly kuchařky pana Trošky s názvem „NEBE V HUBĚ“ nebo CD Simony Klímové.

Vstupné 250 Kč

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK OD 25. 1. V INFOCENTRU