23. 10. 2021 JIŽ PROBĚHLO

20. ročník festivalu Jazz a Little Otherwise

19:00 | sál Multifunkčního centra LArt

KC Lanškroun ve spolupráci s Iljou Michalcem – NEW MUSIC production agency pořádá již 20. ročník festivalu jazzové hudby. Dramaturg a duchovní otec festivalu, lanškrounský muzikant a skladatel Ilja Michalec oslovil i tento rok různorodá hudební uskupení.

KUPODIVU
Kapela Kupodivu je brněnské hudební uskupení hrající v neobvyklém složení zpěv, saxofon, klávesy, baskytara a žádná kytara… a funguje jim to. Občas k sobě přiberou bicí. Hrají výhradně autorskou škatulkami nespoutanou tvorbu. Hrají spolu, přestože každý člen vychází z jiného hudebního podhoubí. Marta z popu, Jarda z jazzu, Šimon z folku a Petr z alternativy. To vše dobře umícháme, rozmixujeme, naaranžujeme a můžeme podávat. Kupodivu rádi provokují, občas bývají trapní, někdy řeknou nebo udělají něco, co je pak mrzí, případně si to vůbec nepamatují. Ale každopádně ze všeho nejraději hrají a zpívají. Na české hudební scéně podobnou kapelu nenajdete. Kapela odehrála přes 120 koncertů od Londýna po Piešťany, nejvíc ji sluší multižánrové a folkové festivaly (Okolo Třeboně, Hradecký Slunovrat, Folkové prázdniny, BiGy Fest, Mohelnický dostavník), kluby (Stará Pekárna, U Staré paní, Metro Music Bar, Music Lab, Leitnerka) a společné koncerty se spřízněnými muzikanty (Martina Trchová, Tranzan, Alasdair Bouch). Členové skupiny : Marta Břeňová – zpěv; Petr Šašinka – klávesy, cajon, zpěv; Jaroslav Pilný – saxofony, zpěv; Šimon Athaj eŘ – baskytara, Pospe – bicí.
ONE BRAIN
Kapela ONE BRAIN vznikla v roce 2000 v Lanškrouně a byla v České republice v roce 2001 pravděpodobně ojedinělou kapelou, která se zabývala novým hudebním směrem tzv.jazzpopem, respektive pianista a hudební skladatel Ilja Michalec jazzpopovou muziku skládal již od roku 1985. Jeho skladby znají posluchači např.v Německu  nebo ve Švédsku. Český rozhlas používá jeho skladby také jako hudební předěly. One Brain si během existence vydobyl přízeň mnoha posluchačů nejen u nás, ale také i v zahraničí. Zúčastnili se významných hudebních festivalů a akcí jako je např. mezinárodní jazzový festival JAZZ GOES TO TOWN, JAZZ A LITTLE OTHERWISE, Dzierźoniowski Ośrodek Kultury v Polsku. Kapela One

Brain předskakovala také např. v Lucerně v Praze kapele Laura a její tygři. Na satelitní hudební stanici OČKO lze zahlédnout starší klipy „Písnička o tramvajích“ nebo „ Prázdná místa“. Skladby ONE BRAIN jsou k zaslechnutí převážně v Českém rozhlase. Na jaře letošního roku se držela kapela několik týdnů na 2. místě v oblíbenosti i v kanadském rádiu CDN Phoenix. Kapela má na kontě několik CD – ANOMALY, KOMPROMISY, PRÁZDNÁ MÍSTA, ČÁRY, BEST OF a PIECE OF LOVE. Pro letošní festival a hlavně k  20. výročí vzniku kapely představí One Brain  nové CD s názvem Proti peřejím, které v loňském neuskutečněném festivalu měl pokřtít i Ondřej Gregor Brzobohatý.

Obsazení: Denisa Kupsová – zpěv, Jan Kráčmar – saxofon, Gabriela Nováková – saxofon (nový člen kapely) Martin Horský – basová kytara, Jiří Tribula – kytara, Matěj Podhradský – bicí (nový člen kapely), Ilja Michalec – klávesové nástroje.

LUCKY JOKE

Lucky Joker je seskupení muzikantů z Litomyšle, které vzniklo v roce 2015. Jedná se o stylově různorodou muziku, která se dá zařadit pod jazz-rock, jazz-funk, fusion, soul a rhythm&blues. Původní sestava bylo kvarteto, jež natočilo v roce 2016 živou desku Living Proof. V minulých letech si Lucky Joke měli možnost zahrát před předními českými hudebníky: Lubošem Andrštem, Vladimír Mišíkem, –123min., spolupracovalo též se špičkou českého jazz-soulu (basista Miloš Klápště a zpěvačka Sisa Fehérová), kteří s kapelou na některých koncertech hostovali…

Obsazení: Adéla Vojtíšková – zpěvVojtěch Veselý – klávesové nástrojeLukáš Petráň – kytaraJáchym Janypka – bassKarlos Saidl – bicí nástrojeJan Kasal – saxofony, flétny, perkuse

2IN2OUT

2in2out patří mezi nejnovější projekty na české scéně, za několik let své existence se ale ze studentské kapely etabloval na jednu z prominentních sestav českého jazzu. Hudba 2in2out je specifická spojením tradice se současným newyorským jazzem a také experimentem, jenž poskytuje prostor k improvizaci a zaručuje tak jedinečnost každého koncertu. Zakladateli projektu jsou saxofonistka Nela Dusová a kytarista Jan Lacina, kteří jsou zároveň i autory většiny repertoáru. Od roku 2018 v kapele na kontrabas působí Klára Pudláková. Speciálně pro tuto příležitost se bicích zhostí vynikající brněnský hudebník Adam Sikora. Všichni čtyři instrumentalisté se řadí k nové škole českého jazzu, avšak na scéně již mají své místo a jsou členy vyhlášených českých projektů, jako např. Event Horizon, Uthando nebo The Abs. 

Každý návštěvník zodpovídá za dodržování platných hygienických opatření
vydané Vládou ČR.

PODMÍNKY PRO ÚČAST NA KULTURNÍCH AKCÍCH

  • doložit negativní RT-PCR test starý nejvýše 7 dní
  • doložit negativní POC antigenní test starý nejvýše 72 hodin
  • absolvovat samotest na místě a prokázat se negativním výsledkem (samotest lze zakoupit na pokladně)
  • doložit prodělání laboratorně potvrzeného onemocnění covidem-19 v době ne delší než 180 dnů přede dnem konání akce
  • doložit potvrzení o aplikaci druhé dávky očkovací látky, kdy v případě dvoudávkového schématu uplynulo nejméně 14 dní.
  • doložit potvrzení o aplikaci očkovací látky, kdy v případě jednodávkového schématu uplynulo nejméně 14 dní

Navíc všichni přítomní musí mít po celou dobu nasazený respirátor bez výdechového ventilu min. třídy FFP2 (KN95 / N95).

Na děti do 6 let se tyto podmínky nevztahují.

Vstupné

150 Kč
Držitel ZTP/ P – sleva 50% z ceny vstupenky, doprovod zdarma.

Více informací

www.jazz.lanskrounsko.cz

Líbí se vám tato akce?

share