24. 7. 2022 JIŽ PROBĚHLO

Adolf Dudek: Veselé kreslení

10:00 | sál Multifunkčního centra LArt

Veselé kreslení je zábavná, interakční show pro děti. Show povede známý bavič, český ilustrátor dětských knížek, Adolf Dudek. Akce se koná v rámci festivalu FreshDance fest.

zábavná, interaktivní show, při které se pobaví i dospělí. Děti se vtipnou formou seznámí se skutečným ilustrátorem a jeho prací, od počáteční inspirace až po vznik celé knihy, odnášení si informace o vzniku moderních dětských knih a malířských technikách.

Vyzkoušejí si, jak snadno mohou cokoli nakreslit a to prostřednictvím základních geometrických tvarů.

Součástí vystoupení jsou soutěže, nechybí spousta dalších atrakcí a hlavně humor!

Kreslení se věnuje od útlého dětství a jak sám říká, v podstatě se dětstvím prokreslil. Aby měl lepší šanci uplatnit se v budoucnu na pracovním trhu, začal studovat potravinářskou průmyslovou školu v Pardubicích, k tomuto oboru ale neměl vztah. Poté studoval Lidovou konzervatoř v Ostravě.

Po revoluci v roce 1989 se začal naplno věnovat kreslení. V Ostravě si našel nakladatele a v roce 1992 vyšla jeho první kniha s názvem Veselá zvířátka. Následovaly další knihy jako například O koblížkovi (1992), Abeceda (1993) nebo Vařila myšička kašičku (1996). Mezi jeho nejnovější knihy patří Cestovatelské pohádky (2016) nebo Špalíček pohádek a říkadel (2017). Celkově ilustroval přibližně 130 knih. Než začal v roce 1991 působit jako ilustrátor na volné noze, pracoval jako velitel telefonní ústředny nebo konstruktér.

Kromě ilustrování se věnuje také pořádání vystoupení pro děti i dospělé jako například Hrajeme si na malířePohádkové kresleníMalujeme Vánoce nebo Vystoupení ke dni matek. Jejich cílem je zábavnou formou naučit kreslit. Ilustruje ve spolupráci s dětským časopisem Sluníčko a věnuje se také ilustracím obalů CD, omalovánkám, pohlednicím nebo malbám na stěnu. Jeho dalšími zálibami je horské kolo, příroda, hudba, film nebo cestování. Inspiraci hledá například v oblasti Beskyd. Žije ve Frenštátě pod Radhoštěm. (zdroj: wikipedie.cz)

Vstupné

vstupné dobrovolné

Více informací

www.adolfdudek.cz

Líbí se vám tato akce?

share

4. ADVENTNÍ NEDĚLE

Pro zpříjemnění předvánočního času pro vás máme malý dárek v podobě 15% slevy na vstupenky. Slevový kód stačí zadat do pole číslo slevové karty při nákupu vstupenek na kterékoliv představení.

Počet použití slevového kódu je omezen!

 

SLEVOVÝ KÓD: vanoce15