29. 11.

Činoherní klub: K.Š.E.F.T.

19:00 | sál Multifunkčního centra LArt

Co nejlepšího dát synovi k pětadvacátým narozeninám? Prostitutku. Hra daleko vtipnější a vážnější, než čekáte, o různých podobách lásky. Představení je součástí divadelního abonmá podzim 2023.

Milující rodiče objednají pro svého syna prostitutku, aby ho připravila o panictví a pomohla mu tak udělat další krok k dospělosti. Jackovi je sice pětadvacet, ale trpí lehkou formou autismu a jeho dosud nejvíc vzrušující interakcí se ženou bylo, když na něj mrkla pokladní v supermarketu, a on do ní byl kvůli tomu půl roku zamilovaný.
Každý si od Juliiny návštěvy slibuje něco trochu jiného  a nikoho nenapadne, že by pečlivě plánované dvě hodiny měly nějak narušit chod celé rodiny…

JACK: KOLIKRÁT MUSÍ ČLOVĚK NĚKOHO POTKAT, ABY HO MOHL MILOVAT?

Máme všichni stejné právo na to být milováni? Máme všichni právo na intimitu a sex? Chceme se o své blízké postarat a udělat pro ně to nejlepší, jsme ale připraveni dát jim svobodu? Je to, co si pro ně přejeme, to, co skutečně potřebují?

Hra o citlivých tématech, vtipná, dojemná a natolik přímá a upřímná, že nabízí čerstvý pohled na stereotypy ve vztazích, které žijeme, a předsudky, které míváme.
Něco se za peníze dá koupit – ale to podstatné ne.

Julie: váš manžel dělá všechnu práci a všechno platí a na oplátku vy vaříte a uklízíte a staráte se o děti a příležitostně mu dovolíte si s vámi zasouložit.
Antonie: to se v žádném případě nedá srovnávat.
Julie: ano, já nemusím vařit a uklízet.

Sarah page je mladá britská dramatička, dramaturgyně a scenáristka. Hru oceňovanou kritikou i diváky k.š.e.f.t. (punts) napsala v roce 2016. Ústřední myšlenka hry vyšla z rozhovorů autorky se sexuálními pracovnicemi.

„diváci mohou očekávat, že se zasmějí a snad je to i trochu dojme. A taky by měli být připravení na to, že jsou tam tu a tam drsné vtipy. Je to představení, na kterém si raději nesedejte vedle svých rodičů a které nedoporučuji nikomu na první rande.“

Upozornění: V inscenaci se v souladu s uměleckým záměrem na jevišti kouří.

Hrají
Antonie: Lucie Žáčková
Jack: Václav Šanda
Alastair: Martin Finger
Julie: Sandra Černodrinská

Režie
Ondřej Sokol

Vstupné

přízemí 440 Kč / balkon 390 Kč
představení je součástí ABONMÁ

Více informací

cinoherniklub.cz

Líbí se vám tato akce?

share