22. 2.

Dejvické divadlo: Ucpanej systém

ZRUŠENO

19:00 | sál Multifunkčního centra LArt

Vážení a milí diváci,
moc nás to mrzí, ale divadelní představení Ucpanej systém v podání Dejvického divadla, které se mělo odehrát 22. února 2022 od 19 hodin v LArtu, je bohužel z důvodu náhlé nemoci pana Krobota ZRUŠENÉ!
Již nyní hledáme náhradní termín představení, vypadá to pravděpodobně na podzim 2022.
Vstupenky zůstávají v platnosti v náhradní termín, o kterém vás budeme co nejdříve informovat. Prosím, sledujte naše webové stránky a facebook.
Věřte, že jsme z této situace, kdy se náš program z minuty na minutu mění, sami nešťastní. Moc vám děkujeme za pochopení a prosíme o sdílení informace.
 • Ivan Trojan
 • Václav Neužil
 • Miroslav Krobot
 • Martin Myšička/ Pavel Šimčík
 • Martin Pechlát / Martin Myšička
 • Jaroslav Plesl/ Lukáš Příkazký
 • Hynek Čermák/ Matěj Hádek
 • Petr Vršek
 • Jana Holcová
 • Klára Melíšková
 • Lenka Krobotová

Divadelní adaptace: Daniel Majling překlad: Olga Bártová výprava Pavol Andraško
hudba: Marián Čekovský dramaturgie Daniel Majling, Eva Suková
režie: Michal Vajdička.

Vzhledem k velkému počtu vulgárních slov, která jsou nezbytnou součástí dialogů hry, není představení vhodné pro diváky mladší 15 let a diváky zvláště citlivé na tento způsob vyjadřování.

Ucpanej systém získal cenu Alfréda Radoka za nejlepší inscenaci roku 2012.
Ivan Trojan získal cenu Alfréda Radoka 2012 v kategorii mužský herecký výkon za roli Boha.
Ivan Trojan byl za roli Boha nominován na Cenu Thálie.

V poněkud bizarní podobě pokáleného Boha je Ivan Trojan nejen sarkastickým glosátorem všeho dění, ale především dotváří dokonalý obraz vyprázdněného světa. Přispívá tak zásadně k zvýraznění tématu inscenace, která je zábavná i depresivní, kde za smíchem vzápětí mrazí. Stejně jako z metafory lidské společnosti, která už Boha ani nepoznává.
Vyjádření odborné poroty k nominaci I. Trojana na Cenu Thálie

Inscenace Dejvického divadla Ucpanej systém vznikla na základě díla známého skotského spisovatele Irvina Welshe Acid House. V anotaci k českému vydání knihy v roce 2008 se píše:
… Jedná se o Welshovu druhou knihou, plnou „obrázků ze společenského života spodiny“, v níž autor nezůstává nic dlužen své pověsti; jeho texty opět zkoumají temná zákoutí světa i duše. … Vypravěčem je zástupce edinburské ulice, jehož mluva je děsivá, plná vulgarismů, siláckých výroků, slangových obratů, zkomolenin a patvarů, ale rozhodně není fádní a nudná. To proto, že je v ní obsažen humor, sice hodně černý, cynický a brutální, ale jak jinak pravdivě popsat skutečný život, který se taky s nikým nepáře? A pak pravidlo, že žádná povídka neskončí happy endem a že ještě nikdy nebylo tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř.

Divadelní adaptace Daniela Majlinga je vytvořena s obdivuhodnou citlivostí k poetice Irvina Welshe, a zároveň vytváří zcela svébytné dramatické dílo.

Vzhledem k velkému počtu vulgárních slov, která jsou nezbytnou součástí dialogů hry, není představení vhodné pro diváky mladší 15 let a diváky zvláště citlivé na tento způsob vyjadřování.

S účinností od 10. 2. 2022 není nutné se prokazovat při vstupu na kulturní akci certifikátem o očkování COVID19 či potvrzením o prodělané nemoci.

Stále ovšem platí, že všichni diváci musí mít po celou dobu nasazený respirátor bez výdechového ventilu min. třídy FFP2 (KN95 / N95).

Máme pro vás spoustu krásných akcí. Tak neváhejte a přijďte se bavit, moc se na vás těšíme. ❤️ #pojdesebavit do #kclanskroun #lanskroun

Vstupné

přízemí 580 Kč / balkon 530 Kč

Místa na balkoně jsou zlevněna z důvodu snížené hladiny intenzity zvuku!

Více informací

www.dejvickedivadlo.cz

Na představení není možné vstupenky rezervovat!

Líbí se vám tato akce?

share