9. 5. 2022 JIŽ PROBĚHLO

Divadelní spolek Frída: Rošáda

19:00 | sál Multifunkčního centra LArt

Laura žije se svým manželem Viktorem, ve šťastném vztahu, který se ale poslední dny se začíná chovat divně a jeho podivné chování se stále stupňuje. Lauře nezbývá nic jiného, než vymyslet šílený záchranný plán. V hlavní roli Martin Trnavský a Barbora Munzarová. Představení je součástí divadelního abonmá jaro 2022.

Obsazení:

  • Martin Trnavský
  • Bára Munzarová
  • Radim Novák
  • Marika Procházková

Laura žije se svým manželem Viktorem, ve šťastném vztahu. Viktor má dobrou práci, vždy se o všechno postará…, ale poslední dny se začíná chovat divně. V noci chodí po bytě. Čím dál víc mluví sám se sebou. Laura tuší, že se něco děje, ale nedokáže tomu přijít na kloub hned.

Viktorovo podivné chování se začne stupňovat. Na několik dní se ztratí, nikdo neví kam. Navíc manželům někdo v bance zruší jejich účet a za podivných okolností vykrade byt. Vyvrcholením podivných událostí je den, kdy na jejich adresu doručí exotické zvíře, které Viktor koupil v městské ZOO. Laura pochopí, že její muž prochází nejen těžkou krizí, ale dokonce přišel i o svoji práci. Jejich společný život potřebuje změnu. Laura vymyslí na první pohled šílený záchranný plán. To už se jim, ale do života začne vměšovat Viktorův puntičkářský starší bratr Artur a jeho tři sestry, ve snaze pomoct. Laura si však není přesně jistá, komu. Musí vzít situaci pevně do svých rukou, aby všechno bylo tak, jako dřív.

 

Divadelní spolek Frída vznikl na sklonku roku 1999 za iniciativy Bolka Polívky. Zakladatel Divadelního spolku Frída je herec Martin Trnavský. Zaměření činoherní divadelní společnosti vychází z autorské tvorby režisérů Dodo Gombára, Jakuba Nvoty a herců Martina Trnavského, Radima Nováka. Za dobu šestnácti let působení Frídy vznikly divadelní hry: Sex, Drugs, Rock and Roll; Variace na chlast; Hospodská; Už troubějí; Pánská jízda; Kosa; Reality show; Motýlek; Podivná štace; Roxana; Jako Thelma a Louise; Frankie and Johnny; Interwiev s upírem; Kolega Mela Gibsona, Rošáda a Rapper. Všechna divadelní představení jsou stále zařazena v repertoáru Divadelního spolku Frída a do současnosti je shlédlo více než 450.000 diváků.

Divadlo, které se stalo na celých jedenáct let domovskou scénou Frídy bylo až do roku 2011 Divadlo Bolka Polívky. Bolek Polívka rovněž účinkoval v představení Divadelního spolku Frída Variace na chlast, v němž hrál hlavní roli. Bolek Polívka se podílel nejen na vzniku, ale také na některých scénkách Martina Trnavského a Radima Nováka v Manéži Bolka Polívky. Od roku 2011 se domovskou brněnskou scénou stalo Divadlo Reduta na Zelném trhu.

Ročně uvede Divadelní spolek Frída zhruba 80 představení. Převážná většina představení se dnes hraje v Divadle Reduta, ovšem díky tomu, že se Divadelní spolek Frída těší velkému ohlasu diváků a tedy i velkému zájmu českých divadel, hostuje pravidelně i v divadlech po České a Slovenské republice. Divadla: Branické divadlo, Divadlo Kalich, Divadlo Bez zábradlí, Městské divadlo Děčín, Astorka, Nitra, MDPOH, pražské Rokoko, brněnský klub Šelepka aj.

Vstupné

přízemí 460 Kč / balkon 410 Kč.

Místa na balkoně jsou zlevněna z důvodu snížené hladiny intenzity zvuku!

Více informací

www.frida.cz

Líbí se vám tato akce?

share