13. 10. 2023 JIŽ PROBĚHLO

Divadlo Pohádka Praha: Cesta kolem světa za 80 minut

08:15, 10:15 | sál Multifunkčního centra LArt

Hudební komedie Divadla POHÁDKA Praha, inspirovaná životem a dílem slavného francouzského spisovatele a romanopisce J. Verna.

Nově v prodeji vstupenky pro veřejnost na představení v 8:15 hodin.

„Vždycky jsem miloval jeviště a všechno, co se týká divadelního umění. Za jednu z největších radostí svého spisovatelského života pokládám úspěch, jejž se na scéně dostalo některým mým románům.“ (Interview s Julesem Vernem, The Strand Magazine, únor 1895)

Ve skutečnosti se cti jevištní realizace dostalo pouze čtyřem Verneovým románům: Cesta kolem světa za osmdesát dní, Carův kurýr, Děti kapitána Granta a Tvrdohlavý Turek. A jenom Cesta kolem světa znamenala opravdu mimořádný úspěch. V listopadu 1874 měla v Théâtre de la Porte Saint-Martin premiéru jevištní verze, jejíž úspěch dokonce zastínil úspěch románu.

Děti zažijí cestu plnou dobrodružství, náhod, záhad, úsměvů i pousmání a hlavně písniček. Phileas Fogg ve slavné knize Julese Verna objede celou zeměkouli za 80 dní. My si troufáme zvládnout to za pouhých 80 minut a neváháme k tomu použít všechny možné i nemožné divadelní prostředky.

Délka představení: 70 minut
Představení je určeno dětem 2. stupně ZŠ a nižší stupně SŠ a gymnázií

 

Vstupné

90 Kč / žák

Více informací

www.divadlopohadka.cz

Líbí se vám tato akce?

share