19. 12. 2021 JIŽ PROBĚHLO

Divadlo Ve středu: Vánoční hra

16:00 | nádvoří lanškrounského zámku

Na tu pravou vánoční atmosféru bez shonu a stresu nás navodí  představení Vánoční hra v podání lanškrounského Divadle Ve středu.

Divadlo Ve středu vzniklo v únoru roku 2004, takže má za sebou první desetiletí činnosti. K tomuto jubileu soubor uvedl revui „Proč bychom se netěšili“, jež zábavným způsobem mapovala historii tohoto divadla.
Za dobu své existence uvedlo Divadlo Ve středu  řadu komedií, s nimiž pobavilo diváky nejen v Lanškrouně, ale i v jiných místech se sály zpravidla většími než ten na lanškrounském zámku. K divácky nejúspěšnějším patří dnes už klasická komedie „Světáci“ (premiéra v listopadu 2012). V repertoáru divadla ji vystřídala hra poněkud jiného ražení – psychologický thriller „V pasti“ – hra náročnější jak pro herce, tak pro diváky, protože vyžaduje preciznost v provedení a soustředění od diváků. Je zajímavá i tím, že se v ní nesetkáme s klasickými kulisami a výtvarně řešené jsou i kostýmy hereček. V loňském roce se s touto hrou soubor účastnil i divadelní přehlídky Orlická Thálie v Ústí nad Orlicí.

Kromě divadelních her soubor pořádá i zábavné Večery s Divadlem Ve středu, jež mají komorní charakter včetně stolového uspořádání sálu. Jsou komponovány na nějaké literární téma a doplněné živou hudbou. Naposled to byl večer inspirovaný knihou Mrazivé příběhy lanškrounských autorů Petra Bočka a Miloše Zubíka, příznačně nazvaný „Budeme se bát“.
Soubor se také s úspěchem účastní divadelních festivalů a přehlídek. Rádi jezdíme např. na letní festival do přírodního amfiteátru ve Valu u Dobrušky. Takřka pravidelně navštěvujeme podzimní divadelní klání ve Václavově a dvakrát jsme se účastnili soutěžní přehlídky amatérských souborů „Zlom vaz“ v České Třebové. Z těchto akcí si několik herců a hereček, režisérka a z České Třebové dokonce i celý soubor přivezli řadu ocenění a uznání za jevištní výkony.

VÁŽENÍ NÁVŠTĚVNÍCI, PROSÍME VÁS O DODRŽOVÁNÍ AKTUÁLNÍCH OPATŘENÍ. 

Návštěvník vstupem na akci prokazuje splnění jedné z podmínek:

  • doložit prodělání laboratorně potvrzeného onemocnění covidem-19 v době ne delší než 180 dnů přede dnem konání akce
  • doložit potvrzení o aplikaci očkování proti covidu-19, přičemž od poslední dávky vakcíny (druhé u dvoudávkových vakcín, první u jednodávkových vakcín), musí uplynout nejméně 14 dní.

U dětí mladších 18 let a osob s kontraindikací k očkování lze k prokázání bezinfekčnosti použít i RT-PCR test starý nejvýše 72 hodin.

Navíc všichni přítomní musí mít po celou dobu nasazený respirátor bez výdechového ventilu min. třídy FFP2 (KN95 / N95).

Na děti do 12 let se tyto podmínky nevztahují.

Děkujeme vám za respektování podmínek. Věříme, že si naše pořady i tak užijete. 

Vstupné

Dobrovolné

Líbí se vám tato akce?

share