9. 4. 2023 JIŽ PROBĚHLO

Divadýlko Mrak: Velikonoční pohádka

15:00 | sál lanškrounského zámku

Pohádka na motivy lidových zvyků a obyčejů. Pohádka se uskuteční v rámci akce Velikonoce na zámku, při které se můžete těšit také na vystoupení Folklorního souboru Jitřenka, tanečního souboru Sluníčko, písničkáře Jirku Hubálka a tradiční Flerjarmark a dílny od Městské muzeum Lanškroun.

Dny se prodlužují, země se probouzí ze zimního spánku, lidé oslavují období Velikonoc. Andulka, poučena babičkou – se snaží dodržovat řadu rituálů a zvyků, které jsou spojeny s oslavou probouzející se přírody. „O jedno vejce se má každý rozdělit – jednu polovičku snísti sám – druhou jinému dát. Andulka sní vajíčko a zpečetí nové přátelství s Pepinou, která ji zasvětí do obyčejů jakými je vynášení moreny (zimy) či přinášení líta (jara).

Pepina touha po pokladu je ale větší než víra v přátelství, a tak Andulku zradí. Zaslepena vidinou perel a pokladu se vydá do podzemní říše elfů a královny Mab.
V podzemí mají elfíci plné ruce práce s vycíděním okvětních lístků, úpravou cibulek či nalíváním vůní do květů.

Pepina se dozví, že královna říše elfů – Mab je už po tisíciletí smutná, protože lidé na ni zapomínají a přestávají dodržovat rituály spojené s obdivem a pokorou k přírodě. Kdysi královna plakala slzy smutku, které se měnily v perly. Poblouzněna vidinou perel se Pepina propadne přímo do jeskyně dvouhlavého skřeta Kudibala, jenž po léta kradl všechny slzy – perly. Kudibal vetřelce zajme a začaruje v žábu.

Skřítek pomůže Andulce zachránit elfí říši před zánikem a rozesmát královnu Mab. A jak to dopadne s hamižnou a zakletou Pepinou a zlým skřetem Kudibalem…

Scénář a režie: Jan Prokeš
Výprava: Luboš Sobotka

14.00 Folklorní soubor Jitřenka, Dolní Čermná
14.20 Taneční soubor sluníčko
15.00 Divadýlko Mrak: Velikonoční pohádka (pohádka se uskuteční na sále zámku)
16:00 písničkář Jirka Hubálek
13.00 – 17.00 Velikonoční tvůrčí dílny v Městském muzeu Lanškroun
13.00 – 17.00 Velikonoční Flerjarmark

Vstupné

90 Kč

Více informací

www.divadylkomrak.cz

Líbí se vám tato akce?

share