9. 4.

Divadýlko Mrak: Velikonoční pohádka

16:00 | sál lanškrounského zámku

Pohádka na motivy lidových zvyků a obyčejů.

Dny se prodlužují, země se probouzí ze zimního spánku, lidé oslavují období Velikonoc. Andulka, poučena babičkou – se snaží dodržovat řadu rituálů a zvyků, které jsou spojeny s oslavou probouzející se přírody. „O jedno vejce se má každý rozdělit – jednu polovičku snísti sám – druhou jinému dát. Andulka sní vajíčko a zpečetí nové přátelství s Pepinou, která ji zasvětí do obyčejů jakými je vynášení moreny (zimy) či přinášení líta (jara).

Pepina touha po pokladu je ale větší než víra v přátelství, a tak Andulku zradí. Zaslepena vidinou perel a pokladu se vydá do podzemní říše elfů a královny Mab.
V podzemí mají elfíci plné ruce práce s vycíděním okvětních lístků, úpravou cibulek či nalíváním vůní do květů.  Pepina se dozví, že královna říše elfů – Mab je už po tisíciletí smutná, protože lidé na ni zapomínají a přestávají dodržovat rituály spojené s obdivem a pokorou k přírodě. Kdysi královna plakala slzy smutku, které se měnily v perly. Poblouzněna vidinou perel se Pepina propadne přímo do jeskyně dvouhlavého skřeta Kudibala, jenž po léta kradl všechny slzy – perly. Kudibal vetřelce zajme a začaruje v žábu.

Skřítek pomůže Andulce zachránit elfí říši před zánikem a rozesmát královnu Mab. A jak to dopadne s hamižnou a zakletou Pepinou a zlým skřetem Kudibalem…

Scénář a režie: Jan Prokeš
Výprava: Luboš Sobotka

Vstupné

90 Kč

Více informací

www.divadylkomrak.cz

Líbí se vám tato akce?

share

4. ADVENTNÍ NEDĚLE

Pro zpříjemnění předvánočního času pro vás máme malý dárek v podobě 15% slevy na vstupenky. Slevový kód stačí zadat do pole číslo slevové karty při nákupu vstupenek na kterékoliv představení.

Počet použití slevového kódu je omezen!

 

SLEVOVÝ KÓD: vanoce15