25. 9. 2019 JIŽ PROBĚHLO

Dream of Strings: Jaroslav Svěcený (housle) + Václav Mácha (klavír)

19:30 | sál Multifunkčního centra LArt

V rámci koncertu uslyšíte špičkové evropské skladby pro housle a klavír.

Ludwig van Beethoven: Sonáta G Dur č.8

Allegro vivace

Tempo di Menuetto

Allegro vivace

 

Antonín Dvořák: Sonatina G dur op.100

Allegro risoluto

Larghetto

Scherzo. Vivace

Finale. Allegro

 

Astor Piazzoll: History of Tango ( 3 části)

 

Sergej Rachmaninov:     Vokalíza

 

Jaroslav Svěcený:       Strings for NY

 

Jules Massenet:         Meditation Thaïs

 

Bedřich Smetana:        Z domoviny – dvě koncertní dua

Rodák z Prahy (1979) absolvoval Hudební školu hl. m. Prahy jako žák Jana Tůmy a následně se stal ve svých 15 letech nejmladším posluchačem Hudební fakulty Akademie múzických umění v Praze ve třídě prof. Ivana Moravce. Po úspěšném završení studií na HAMU pokračoval u prof. Karl-Heinze Kammerlinga na Hochschule für Musik und Theater v Hannoveru. Tady absolvoval v roce 2001 a poté pokračoval v postgraduálním studiu sólového klavíru.

S úspěchem se pravidelně zúčastňuje mezinárodních soutěží (např. Virtuosi per musica di pianoforte, 1. cena, Concertino Praga, 2. místo, soutěž o „Evropskou hudební cenu“ v Dublinu, 3. cena, zvláštní cena za nejlepší interpretaci Beethovenových skladeb na soutěži Valsesia v Itálii, 2. cena na soutěži Karl-Bergemanna v Hannoveru atd.).

Václav Mácha uskutečnil řadu celovečerních recitálů v nejvýznamnějších koncertních sálech Prahy (už v 15 letech měl samostatný recitál ve Dvořákově síni Rudolfina) i dalších městech republiky, a také v evropských městech (Londýn, Paříž, Vídeň, Berlín, Hamburg, Budapešť, Bonn, Bayreuth, Hannover atd.). Opakovaně vystupoval v USA, Kanadě, Mexiku, Turecku, Japonsku, Singapuru, Malajsii. Hrál s Českou filharmonií, BBC Symphony Orchestra (na festivalu BBC Proms 2009 v Royal Albert Hall), Pražskou komorní filharmonií, Českým národním symfonickým orchestrem, Filharmonií Brno, Sukovým komorním orchestrem, Český komorním orchestrem, Filharmonií Hradec Králové, Komorní filharmonií Pardubice, s dirigenty jako jsou J. Bělohlávek, O. Kukal, M. Turnovský, T. Koutník, P. Freeman, s předními sólisty a soubory (J. Suk, V. Hudeček, I. Ženatý, J. Pazdera, J. Svěcený, B. Kotmel, I. Štraus, Stamicovo kvarteto, České noneto).

Nahrává pro Český a Slovenský rozhlas (tady vznikla nahrávka kompletního díla F. Schuberta pro housle a klavír s J. Pazderou), jeho snímky zaznamenaly i Deutsche Welle, NHK-FM (Japonsko) a BBC.

Vstupné

390 Kč/340 Kč (balkón a lóže)

 

Více informací

tereza.spatenkova@kclanskroun.cz

Líbí se vám tato akce?

share