27. 10. 2020 JIŽ PROBĚHLO

Filmová gleeshow: First Smile & Eliška Urbanová

19:00 ZRUŠENO | sál Multifunkčního centra LArt

Kulturní centrum Lanškroun je na základě usnesení vlády ČR ze dne 21. října 2020 do 3. listopadu 2020 pro veřejnost UZAVŘENO!

Od 22. října až do odvolání rušíme VRACENÍ VSTUPENEK.

Na základě aktuálních vládních opatření jsme nuceni ZRUŠIT FILMOVOU GLEESHOW 27.10.2020 bez náhrady termínu.

Vstupenky bude možné vracet na pokladně Kulturního centra Lanškroun a to v období od 14. října 2020 do 16. listopadu 2020 vždy v pondělí 8.00 – 11.00 hod. a středu 8.00 – 11.00 hod. Více informací k vracení vstupenek na https://www.kclanskroun.cz/vraceni-vstupneho/

Prosíme Vás o zachování trpělivosti, vzhledem k mimořádné situaci a množství operací může vracení probíhat i více dnů. 

Aktuální informace k pořadům najdete na: https://www.kclanskroun.cz/2020/10/12/aktualni-informace/ 

First Smile je skupina mladých lidí zpívajících vlastní úpravy populárních, rockových i muzikálových písní doprovázené choreografiemi. V rámci ČR je jediným tělesem, které se tomuto žánru, zvanému glee, věnuje.
Snaha přenést originální formát z Anglie a Ameriky do ČR trvá již od roku 2013, kdy First Smile vznikl. Od klasických sborů se glee liší především podporou zpěvákovy individuality, a zároveň dává prostor vyjádřit taneční i pěvecké schopnosti také v rámci skupiny. V minulosti uvedl úpravy klasických i současných hitů, např. Numb, Counting Stars, Bohemian Rhapsody, Somebody to Love, Summer Nights z muzikálu Pomáda a Lady Gaga mashup… Na kontě má i autorskou píseň Bridgebreaker od Arin Dvořákové.
Nejvíce se First Smile soustředí na koncepční projekty zvané gleeshow. Takový koncert je pak písněmi dramaturgicky provázán, vtáhne diváka do děje a předá mu nejen hudebně-taneční zážitek. A jeden takový projekt – Filmovou gleeshow – zažil v dubnu velký úspěch a proto neváhejte a kupte si lístky na reprízy!

https://www.facebook.com/FirstSmileBrno/
http://firstsmile.cz/

 

Trailer k filmové Glee show:

Trailer k Filmové gleeshow 2019

http://firstsmile.cz/filmova-gleeshow-jak-to-vsechno-zacalo/

Co je to vlastně „glee“?

Staré anglické slovo glee původně znamenalo nespoutanou radost z hudby. Glee jako hudební forma se začalo vyvíjet už v pozdním baroku, kde šlo o tříhlasé písně určené pro mužský sbor, nazývaný glee club, který byl složený z univerzitních studentů. Zpěvy měly odlehčenou formu, ačkoli vyžadovaly složitou pěveckou techniku.

Moderní žánr glee je především způsob, jakým se zpracovává populární hudba. K sólu je dopsaný vícehlasý propracovaný sbor a přidány jsou taneční části. Glee club je potom komunita tančících zpěváků, působících obvykle při nějakém vzdělávací nebo volnočasové instituci. Od klasického pěveckého sboru se liší jak metodicky, kde se akcentuje přirozený a technicky správný zpěv, výraz a pohyb, tak ideově.

First Smile je jediný glee club, který v České republice funguje. Naše vystoupení se od těch světových liší především v koncepčním provázání jednotlivých písní, v nižším počtu zpěváků, ve světelném designu a taky v méně statickém provedení.

V letech 2009 – 2015 televizní stanice Fox vysílala muzikálový seriál Glee, který produkovala americká společnost 20th Century Fox. Během šesti sérii zaznělo v seriálu nespočet písní (v první sérii celkem 129), a to v různých žánrech, z toho i několik autorských. Seriál je přesnou ukázkou toho, jak reálné glee cluby na jevišti fungují. Viz odkaz: https://www.youtube.com/watch?time_continue=98&v=6QEeo8pNaJI&feature=emb_title 

Zdroj: firstmile.cz

Každý návštěvník akce je povinný mít zakrytá ústa a nos rouškou či jiným způsobem. Na akci budou zajištěny specifické hygienické podmínky v souladu s aktuálním nařízením vlády.

Vstupné

Doprodej: 470 Kč/ 250 Kč (1. řada balkón a lóže)

Držitel průkazu ZTP/P – sleva 50 % z ceny vstupenky, doprovod má nárok na vstupenku zdarma.

Držitel průkazu ZTP – sleva 50 % z ceny vstupenky.

 

Více informací

tereza.spatenkova@kclanskroun.cz

Líbí se vám tato akce?

share