10. 6. 2023 JIŽ PROBĚHLO

FOFR Bluegrass band Lanškroun

17:00 | zámecká zahrada

Přijďte oslavit 30té narozeniny lanškrounské kapely FOFR Bluegrass band. Můžete se těšit i na hudební hosty. Občerstvení zajištěno. V případě nepříznivého počasí se akce přesouvá na sál lanškrounského zámku.

První veřejné vystoupení bluegrassové skupiny FOFR je zaznamenáno v září 1993 na bývalém kluzišti v cíli dálkového pochodu Lanškrounská KOPA. Zakládajícími členy kapely je basák Hosťa Tomášek, banjista Milan Sychra a Petr Veselý hrající na mandolínu. Na místě kytaristy se vystřídali Radim Tuháček, Simona Oláhová, Tomáš Krejčí z České Třebové a Pavel Suldovský z Horní Čermné. Stálého kytaristu získala kapela až po roce 2000 příchodem Aleše Přibyla, který setrval v tomto hudebním tělísku do dnes.

Dlouhodobými členy kapely byl také houslista Honza Novák z Lanškrouna, zpěvák Miloš Klíč z Moravské Třebové a Ruda Řehoř z Rudné hrající na foukací harmoniky. Hosťa Tomášek následoval v roce 2006 svoji rodinu do Slavkova u Brna a tak se na šest let stává mistrem basu František Sedláček z Moravské Třebové. Příjemná spolupráce byla i z hostujícím harmonikářem Viktorem Příhodou z České Třebové. Současný houslista Honza Žádník hrával svého času jako host kapely na mandolínu.

Současná sestava kapely
Hosťa Tomášek – basa
Milan Sychra – banjo
Petr Veselý – mandolína
Aleš Přibyl – kytara, zpěv
Honza Žádník – housle, zpěv
Miloš Vávra – sólový zpěv, doprovodná kytara
Pavel Suldovský – dobro

Vstupné

doporučené 50 Kč

Více informací

prodej@kclanskroun.cz

Líbí se vám tato akce?

share