23. 11. 2020 JIŽ PROBĚHLO

Istvan Örkeny: Kočičí hra – Klicperovo divadlo Hradec Králové

19:00 ZRUŠENO | sál Multifunkčního centra LArt

Na základě aktuálních vládních opatření jsme nuceni ZRUŠIT divadelní představení Kočičí hra.

Kulturní centrum Lanškroun je z důvodu aktuálních opatření Vlády ČR pro veřejnost UZAVŘENÉ, proto se vstupenky, zakoupené osobně v IC nebo na pokladně Kulturního centra Lanškroun, nebudou po dobu trvání nouzového stavu vracet. Možnost vracení vstupného se v souvislosti s tímto nařízením prodlouží.

Vstupenky zakoupené na internetu (elektronické vstupenky typu e-vstupenka) lze vracet pomocí formuláře, viz. odkaz: https://www.kclanskroun.cz/vraceni-vstupneho/ Nejpozději do 16.12.2020!

Aktuální informace k pořadům najdete na: https://www.kclanskroun.cz/2020/10/12/aktualni-informace/ 

Erži Orbánová, hubatá, živelná a svérázná hrdinka, prožívá svá každodenní dobrodružství v komunistickém Maďarsku mezi sdíleným bytem v budapešťském činžáku, mňoukáním „kočičí hry“ se sousedkou Myškou a hašteřením ve frontě v mlékárně. Její elegantní a klidná sestra Gizela žije zase už šestnáct let upoutaná na své kolečkové křeslo v Mnichově ve svobodném západním Německu a nezbývá jí než po telefonu a v dopisech často marně usměrňovat sestřiny eskapády. Je tu totiž Pavla, Eržina nová kamarádka, která má na ni „báječný vliv“ a samozřejmě Viktor Molnár, obžerný, kdysi slavný operní pěvec, jehož způsoby u stolu jsou sice mimořádně nesnesitelné, ale Erži mu s radostí každý čtvrtek vaří večeře… Oblíbený maďarský prozaik a dramatik István Örkeny napsal svou Kočičí hru v roce 1963 nejprve jako novelu a teprve o několik let později ji zadaptoval do divadelní verze, se kterou slavil úspěchy na mnoha světových jevištích, včetně pražského Národního divadla, kde v roce 1974 vznikla legendární inscenace s Danou Medřickou a Vlastou Fabiánovou.

Premiéra 12. listopadu 2016 na hlavní scéně Klicperova divadla v režii Terezy Karpianus.
Délka představení 2:35 s přestávkou.

Erži Orbánová: Jitka Smutná

Gizela, její sestra: Zora Valchařová – Poulová

Ilona, dcera Erži: Sára Venclovská

Jóži, Ilonin manžel: Jakub Tvrdík

Pavla Krausová: Martina Nováková

Myška, sousedka: Petra Výtvarová Krausová

Viktor Molnár, pěvec: Jan Bílek

Adelaida, jeho matka: Marie Kleplová

Číšník: Karel Pešek

Každý návštěvník akce je povinný mít zakrytá ústa a nos rouškou či jiným způsobem. Na akci budou zajištěny specifické hygienické podmínky v souladu s aktuálním nařízením vlády.

Vstupné

Doprodej: 440 Kč/ 250 Kč (1. řada balkón a lóže)

Držitel průkazu ZTP/P – sleva 50 % z ceny vstupenky, doprovod má nárok na vstupenku zdarma.

Držitel průkazu ZTP – sleva 50 % z ceny vstupenky.

Více informací

www.klicperovodivadlo.cz

Líbí se vám tato akce?

share