23. 11. 2020 JIŽ PROBĚHLO

Istvan Örkeny: Kočičí hra – Klicperovo divadlo Hradec Králové

19:00 ZRUŠENO | sál Multifunkčního centra LArt

Na základě aktuálních vládních opatření jsme nuceni ZRUŠIT divadelní představení Kočičí hra.

Kulturní centrum Lanškroun je z důvodu aktuálních opatření Vlády ČR pro veřejnost UZAVŘENÉ, proto se vstupenky, zakoupené osobně v IC nebo na pokladně Kulturního centra Lanškroun, nebudou po dobu trvání nouzového stavu vracet. Možnost vracení vstupného se v souvislosti s tímto nařízením prodlouží.

Vstupenky zakoupené na internetu (elektronické vstupenky typu e-vstupenka) lze vracet pomocí formuláře, viz. odkaz: https://www.kclanskroun.cz/vraceni-vstupneho/ Nejpozději do 16.12.2020!

Aktuální informace k pořadům najdete na: https://www.kclanskroun.cz/2020/10/12/aktualni-informace/ 

Erži Orbánová, hubatá, živelná a svérázná hrdinka, prožívá svá každodenní dobrodružství v komunistickém Maďarsku mezi sdíleným bytem v budapešťském činžáku, mňoukáním „kočičí hry“ se sousedkou Myškou a hašteřením ve frontě v mlékárně. Její elegantní a klidná sestra Gizela žije zase už šestnáct let upoutaná na své kolečkové křeslo v Mnichově ve svobodném západním Německu a nezbývá jí než po telefonu a v dopisech často marně usměrňovat sestřiny eskapády. Je tu totiž Pavla, Eržina nová kamarádka, která má na ni „báječný vliv“ a samozřejmě Viktor Molnár, obžerný, kdysi slavný operní pěvec, jehož způsoby u stolu jsou sice mimořádně nesnesitelné, ale Erži mu s radostí každý čtvrtek vaří večeře… Oblíbený maďarský prozaik a dramatik István Örkeny napsal svou Kočičí hru v roce 1963 nejprve jako novelu a teprve o několik let později ji zadaptoval do divadelní verze, se kterou slavil úspěchy na mnoha světových jevištích, včetně pražského Národního divadla, kde v roce 1974 vznikla legendární inscenace s Danou Medřickou a Vlastou Fabiánovou.

Premiéra 12. listopadu 2016 na hlavní scéně Klicperova divadla v režii Terezy Karpianus.
Délka představení 2:35 s přestávkou.

Erži Orbánová: Jitka Smutná

Gizela, její sestra: Zora Valchařová – Poulová

Ilona, dcera Erži: Sára Venclovská

Jóži, Ilonin manžel: Jakub Tvrdík

Pavla Krausová: Martina Nováková

Myška, sousedka: Petra Výtvarová Krausová

Viktor Molnár, pěvec: Jan Bílek

Adelaida, jeho matka: Marie Kleplová

Číšník: Karel Pešek

Každý návštěvník akce je povinný mít zakrytá ústa a nos rouškou či jiným způsobem. Na akci budou zajištěny specifické hygienické podmínky v souladu s aktuálním nařízením vlády.

Vstupné

Doprodej: 440 Kč/ 250 Kč (1. řada balkón a lóže)

Držitel průkazu ZTP/P – sleva 50 % z ceny vstupenky, doprovod má nárok na vstupenku zdarma.

Držitel průkazu ZTP – sleva 50 % z ceny vstupenky.

Více informací

www.klicperovodivadlo.cz

Líbí se vám tato akce?

share

Uzavření pokladny KC Lanškroun

Vážení návštěvníci, pokladna Kulturního centra Lanškroun bude od pondělí 8. srpna 2022 do 31. srpna 2022 UZAVŘENA. Vstupenky je možné zakoupit v Infocentru Lanškroun a online na našem webu. Děkujeme za pochopení.