19. 1. 2021 JIŽ PROBĚHLO

Iva Bittová & Dunaj

ZRUŠENO

19:00 | sál Multifunkčního centra LArt

Na základě aktuálních vládních opatření jsme nuceni ZRUŠIT koncert IVA BITTOVÁ & DUNAJ.

 

Dunaj – Iva Bittová
Fascinující plavba na vlnách alternativního rocku.

Zásadní kapela historie české hudební scény Dunaj je zpět s novými písněmi i svými hity. Ve velkém stylu a navíc i s Ivou Bittovou, světovou zpěvačkou a houslistkou. Nenechte si ujít jedinečné hudební spojení.

Iva Bittová pochází z národnostně smíšené rodiny – otec Koloman Bitto byl známý muzikant, původem z jižního Slovenska; matka Lidmila, učitelka v mateřské školce, pocházela ze Slovácka. Vystudovala hudebně dramatický obor na konzervatoři v Brně, zpěv a houslovou hru. Vedle toho spolupracovala jako zpěvačka s Brněnským rozhlasovým orchestrem lidových nástrojů. Od roku 1978 byla členkou Divadla na provázku (dnes Husa na provázku), kde na sebe upozornila rolí Eržiky ve hře Balada pro banditu.

Od roku 1984 vystupovala jako zpěvačka a houslistka s vlastními písněmi na lidové texty, také se známou brněnskou formací Dunaj a později se Škampovým kvartetem. Ve spolupráci se skladatelem a bubeníkem Pavlem Fajtem dosáhla mnoha úspěchů na evropských scénách progresivní hudby. Rozsah jejích aktivit je pozoruhodný – v hudbě od vlastních interpretací lidových písní přes experimentální jazz, rock až po houslové aplikace skladeb vážné hudby a operní zpěv.

V roce 2004 účinkovala v newyorské Carnegie Hall v roli Elvíry v Mozartově opeře Don Giovanni. Na tuto spolupráci pak navázala několika koncerty s tamní formací Bang On A Can All Stars, které vyvrcholily vydáním alba Elida. Účastní se též nejrůznějších projektů performativního zaměření, programů pro děti, atd. V roce 2007 si zahrála hlavní roli ve filmu Tajnosti. V letech 2012 – 2015 studovala na FF MU v Brně na Ústavu hudební vědy, obhájila svou bakalářskou práci a 15. července 2015 byla promována jako bakalář. V letech 2015 – 2018 pokračovala tamtéž v navazujícím magisterském studiu hudební vědy a v únoru 2018 úspěšně obhájila svou diplomovou práci s názvem Luca Antonio Predieri: Missa in C. Sacratissimi Corporis Christi a získala titul magistr.

Zdroj: wikipedie.cz

Dunaj
Josef Ostřanský – kytara, zpěv
Vladimír Václavek – zpěv, kytara, baskytara
Pavel Koudelka – bicí, zpěv
+
Iva Bittová
– zpěv, housle

Dunaj a Bittová – 1988 Panton, reedice Indies 2012
Pustit musíš – 1995 Rachot Behémot

web Iva Bittová
web Dunaj
facebook Dunaj


Videa:

Dunaj Story
https://youtu.be/5-C4XXnWg4Q

Dunaj – Kapka (2019) – live
https://youtu.be/qhq4yk51pSc

Dunaj 2018 – live
https://youtu.be/4eJ97e1oTIM

Iva Bittová & Dunaj – Kaše
https://youtu.be/_Cqr8GtIHy4

Iva Bittová & Dunaj – V černém
https://youtu.be/CCtqsMmyLjk

Vstupné

Stání 390Kč

Sezení balkon 450Kč

Držitel průkazu ZTP/P – sleva 50 % z ceny vstupenky, doprovod má nárok na vstupenku zdarma.

Držitel průkazu ZTP – sleva 50 % z ceny vstupenky.

Více informací

josefina.kratka@kclanskroun.cz

Líbí se vám tato akce?

share