24. 10. 2020 JIŽ PROBĚHLO

20. ročník festivalu Jazz a Little Otherwise (O.G.Brzobohatý, One Brain, 2IN2OUT, Kupodivu)

19:00 PŘESUN | sál Multifunkčního centra LArt

Na základě usnesení vlády České republiky ze dne 8. října 2020 se festival nekoná. Aktuálně jednáme s manažery o možném náhradním termínu. Sledujte naše facebookové a webové stránky, kde budou náhradní termíny zveřejněny. Děkujeme za pochopení.

Aktuální informace k pořadům najdete na: https://www.kclanskroun.cz/2020/10/12/aktualni-informace/ 

 

KC Lanškroun ve spolupráci s Iljou Michalcem – NEW MUSIC production agency pořádá již 20. ročník festivalu jazzové hudby. Dramaturg a duchovní otec festivalu, lanškrounský muzikant a skladatel Ilja Michalec oslovil i tento rok různorodá hudební uskupení. Těšit se můžete na Ondřeje Gregora Brzobohatého, lanškrounskou kapelu ONE BRAIN, uskupení 2IN2OUT a brněnskou kapelu KUPODIVU.

Lanškrounská kapela ONE BRAIN na festivalu představí svoje nové CD, které vydává ke svému 20. výročí vzniku. Během večera proběhne také křest CD, hlavními kmotry křtu budou Ondřej Gregor Brzobohatý, Zbigniew Czendlik a starosta města Lanškroun Radim Vetchý.

Ondřej Gregor Brzobohatý

Kapela ONE BRAIN

Uskupení 2in2out

Kapela Kupodivu

 

Ondřej Gregor Brzobohatý s doprovodem saxofonisty Matouše Kobylky 

Ondřej Gregor Brzobohatý je synem legendárního českého herce Radoslava Brzobohatého a slovenské herečky Hany Gregorové. Už od dětství byl veden k hudbě, doma se u nich zpívalo a hrálo téměř nepřetržitě. Ondřejův otec měl v malíku všechny moravské lidové písně a jeho matka zase ty slovenské a romské. Na základní umělecké škole v Biskupské ulici se od pěti let učil hře na housle. Když Ondřej s pokorou pochopil, že z něj nebude nový Hudeček, začal raději drnkat na piano a psát první vlastní skladby a písničky. Zřejmě i proto později studoval a absolvoval Konzervatoř Jaroslava Ježka v oboru skladba, klavír a dirigování. Na konzervatoři se Ondřej dostal k funku a soulu. Zamiloval se do kapel, jako jsou Tower of Power, Kool and the Gang nebo Incognito. Černá muzika ho ovlivnila už v dětství, kdy poslouchal otcovy gramodesky Raye Charlese, Arethy Franklin, Stevieho Wondera nebo Louise Amstronga. Dodnes z ní čerpá inspiraci pro svou písňovou tvorbu a nedá na ni dopustit. Kouzlu hudby propadl především díky filmové hudbě, které se odjakživa toužil profesionálně věnovat. Vzhledem k tomu, že tento obor na českých školách neexistoval, a na zahraničí si nevěřil, rozhodl se hudbu studovat po svém. Na internetu, po kamarádech a všude možně v archivech hledal partitury s filmovou muzikou a vždy, když nějakou objevil, trávil dlouhé hodiny jejich pročítáním a pouštěním soundtracků. Ondřej měl veliké štěstí, že potkal skladatele Milana Kymličku, který žil většinu života v zámoří a pracoval pro velká filmová studia. Ten v něm uviděl zapáleného mladého nadšence filmové muziky a vzal si ho pod svá křídla. Pokaždé, když se na pár týdnů nebo měsíců vrátil do Čech, Ondřej ho navštěvoval a nasával informace o skládání filmové hudby.

Kapela ONE BRAIN

Kapela ONE BRAIN vznikla v roce 2000 v Lanškrouně a byla v České republice v roce 2001 pravděpodobně ojedinělou kapelou, která se zabývala novým hudebním směrem tzv.jazzpopem, respektive pianista a hudební skladatel Ilja Michalec jazzpopovou muziku skládal již od roku 1985. One Brain si během existence vydobyl přízeň mnoha posluchačů nejen u nás, ale také i v zahraničí. Zúčastnili se významných hudebních festivalů a akcí jako je např. mezinárodní jazzový festival JAZZ GOES TO TOWN, JAZZ A LITTLE OTHERWISE, Dzierźoniowski Ośrodek Kultury v Polsku. Kapela One Brain předskakovala také např. v Lucerně v Praze kapele Laura a její tygři. Na satelitní hudební stanici OČKO lze zahlédnout starší klipy „Písnička o tramvajích“ nebo „ Prázdná místa“. Skladby ONE BRAIN jsou občas vysílány také Českým rozhlasem. Kapela má na kontě několik CD – ANOMALY, KOMPROMISY, PRÁZDNÁ MÍSTA, ČÁRY, BEST OF a PIECE OF LOVE. Pro letošní festival a hlavně k 20. výročí vzniku kapely představí kapela nové CD, které pokřtí na letošním jazzovém festivalu. Hlavními kmotry křtu budou Ondřej Gregor Brzobohatý a  Zbigniew Czendlik.  Obsazení: Denisa Kupsová, Jan Kráčmar, Martin Horský, Ondřej Kráčmar, Ilja Michalec.

2in2out

2in2out vzniklo v roce 2017 jako uskupení čtyř spolužáků z katedry jazzové hudby na HAMU. Jádrem kapely jsou kytarista Jan Lacina a saxofonistka Nela Dusová, kteří pro 2in2out již déle než rok vytváří osobitý autorský repertoár, inspirovaný jednak hudbou tradiční, jednak soudobou hudbou a experimentální tvorbou. Cílem projektu je návrat k melodickým kořenům jazzové hudby a jejich originální reinterpretace. Od roku 2018 v kvartetu působí kontrabasistka Klára Pudláková a bubeník Antonín Jína. Na podzim roku 2018 se 2in2out zúčastnili finálového kola mezinárodní soutěže Krokus Jazz Festiwal v Jelení Hoře (Polsko). V březnu 2019 natočili nové demo, jež je podkladem pro debutové album.

Obsazení : Nela Dusová – soprán a tenor saxofon, Jan Lacina – kytara, Klára Pudláková – kontrabas, Antonín Jína – bicí.

Kupodivu

Kupodivu je brněnská originální formace s jazz-folko-indie tváří, kterou si zapamatujete.

Kapela Kupodivu je brněnské hudební uskupení hrající v neobvyklém složení zpěv, saxofon, klávesy, baskytara a žádná kytara… a funguje jim to. Občas k sobě přiberou bicí. Hrají výhradně autorskou škatulkami nespoutanou tvorbu. Hrají spolu, přestože každý člen vychází z jiného hudebního podhoubí. Marta z popu, Jarda z jazzu, Šimon z folku a Petr z alternativy. To vše dobře umícháme, rozmixujeme, naaranžujeme a můžeme podávat. Kupodivu rádi provokují, občas bývají trapní, někdy řeknou nebo udělají něco, co je pak mrzí, případně si to vůbec nepamatují. Ale každopádně ze všeho nejraději hrají a zpívají. Na české hudební scéně podobnou kapelu nenajdete. Kapela odehrála přes 120 koncertů od Londýna po Piešťany, nejvíc ji sluší multižánrové a folkové festivaly (Okolo Třeboně, Hradecký Slunovrat, Folkové prázdniny, BiGy Fest, Mohelnický dostavník), kluby (Stará Pekárna, U Staré paní, Metro Music Bar, Music Lab, Leitnerka) a společné koncerty se spřízněnými muzikanty (Martina Trchová, Tranzan, Alasdair Bouch). Členové skupiny : Marta Břeňová – zpěv; Petr Šašinka – klávesy, cajon, zpěv; Jaroslav Pilný – saxofony, zpěv; Šimon Athaj eŘ – baskytara, Pospe – bicí.

 

Každý návštěvník akce je povinný mít zakrytá ústa a nos rouškou či jiným způsobem. Na akci budou zajištěny specifické hygienické podmínky v souladu s aktuálním nařízením vlády.

Vstupné

V předprodeji 200 Kč / na místě 260 Kč

Držitel průkazu ZTP/P – sleva 50 % z ceny vstupenky, doprovod má nárok na vstupenku zdarma.

Držitel průkazu ZTP – sleva 50 % z ceny vstupenky.

Více informací

josefina.kratka@kclanskroun.cz

www.jazz.lanskrounsko.cz

Líbí se vám tato akce?

share