22. 10.

Jazz A Little Otherwise – 21. ročník

19:00 | sál Multifunkčního centra LArt

KC Lanškroun ve spolupráci s Iljou Michalcem – NEW MUSIC production agency pořádá již 20. ročník festivalu jazzové hudby. Dramaturg a duchovní otec festivalu, lanškrounský muzikant a skladatel Ilja Michalec oslovil i tento rok různorodá hudební uskupení. Těšit se můžete na The KUH – Trio, Alf Carlsson/Jiří Kotača Quartet a ARTA JEKABSONE QUARTET.

The KUH – Trio
Toto trio existuje od roku 2018. Tvoří ho vynikající rakouský kytarista žijící ve Vídni Edi  Köhldorfer, jeden z nejlepších evropských kontrabasistů  František Uhlíř a česká bubenická legenda Jaromír Halešic, který tento rok oslaví  na podzim 75 narozeniny. Na podzim 2019 proběhlo úspěšné turné v Německu / ČR / a v Rakousku. Hned po tomto turné natočilo trio v rakouském studiu CD „Old Souls“. Toto CD bylo zveřejněno v létě roku 2020 v rakouském vydavatelství ATS-Records
CD OLD SOULS bylo prezentováno v mnoha evropských rádií, bylo také nadšeně přijato nejen kritiky renomovaných hudebních magazínů, ale i posluchači jejich koncertů. Program THE TRIO KUH tvoří původní skladby (Köhldorfer, Uhlíř), které byly taky nahrány na novém profilovém CD.

Edi  KÖHLDORFER –  kytara, František Uhlíř – kontrabas, Jaromír HELEŠIC – bicí nástroje

Alf Carlsson/Jiří Kotača Quartet
Alf Carlsson/Jiří Kotača Quartet je společný projekt švédského kytaristy Alfa Carlssona a českého trumpetisty Jiřího Kotači. Tyto dva muzikanty spojilo studium v nizozemském Rotterdamu a půl roku po jejich návratu do rodných zemí i plánovaný výlet Alfa do ČR, z kterého se nakonec stala krátká šňůra a posléze regulérní kapela, která funguje již třetím rokem a odehrála desítky koncertů na jazzových festivalech a v klubech ve Švédsku, Slovensku a České republice. Kapelu doplnili nejžádanější slovenští jazzmani nejmladší generace – Peter Korman na kontrabas a Kristián Kuruc na bicí nástroje.
V hudbě kvarteta se mísí vlivy lyrické skandinávské hudby a moderního jazzu se špetkou moravského a slovenského folkloru, což přináší unikátní zvukovou kombinaci této kapely, která klade důraz na zvukovou pestrost, silné melodie a pracuje s propojováním odlišných hudebních tradic a kořenů jednotlivých členů kapely.

Alf Carlsson – electric guitar, Jiří Kotača – trumpet/flugelhorn, Petr Korman – kontrabas, Kristián Kuruc – drums

ARTA JEKABSONE QUARTET
Majitelka doslova sametového hlasu, jazzová zpěvačka, skladatelka a aranžérka Arta Jekabsone sice pochází z Pobaltí, konkrétně z Lotyšska, ale již léta žije v New Yorku. Skvěle se umístila v několika pěveckých soutěžích: získala mimo jiné 1. místo na Montreux Jazz Voice Competition ve Švýcarsku (2016), 2. místo na MidAtlantic Jazz Voice competition (2017) a  3. místo na Ella Fitzgerald International Vocal Competition (2019). V rodném Lotyšsku absolvovala konzervatoř. V USA pak následně vystudovala obor Jazz and Contemporary Music na The School of Jazz and Contemporary Music.a poté obor Arts Management na The New School v New Yorku (2018-2020). Kormě jazzu se věnuje i interpretaci lotyšských lidových písní, kromě zpěvu hraje i na housle. Jejími hudebními vzory jsou Ella Fitzerald, Nina Simone, Marvin Gaye, Flora Purim, Bobby McFerrin, Chick Corea a Kurt Rosenwinkel.

Arta Jekabsone (USA) – zpěv, Walter Phishbacher (USA) – piano, Jan Kořínek (CZ) – kontrabas, Joris Dudli (AT) – bicí

Vstupné

220 Kč

Líbí se vám tato akce?

share

Uzavření pokladny KC Lanškroun

Vážení návštěvníci, pokladna Kulturního centra Lanškroun bude od pondělí 8. srpna 2022 do 31. srpna 2022 UZAVŘENA. Vstupenky je možné zakoupit v Infocentru Lanškroun a online na našem webu. Děkujeme za pochopení.