9. 8. 2019 JIŽ PROBĚHLO

koncert skupiny Django Jet

19:30 | zámecká zahrada

Zveme vás na koncert brněnské skupiny DJANGO JET hrající taneční swing a francouzský gypsy jazz 30. a 40. let 🙂

Těšit se můžete také na ukázkovou lekci swingu s tanečníky z taneční školy SWINGBERRY.

Po celý večer občerstvení zajištěno!

Brněnská kapela hrající taneční swing a francouzský gypsy jazz 30. a 40. let.

V repertoáru kapely najdete české, francouzské i americké swingové vypalovačky, proložené temperamentními instrumentálkami po vzoru Django Reinhardta a jeho Hot Club de France. Kromě hlavní zpěvačky, šarmantní Marie Gilbertové, se ve zpěvu střídají i další dva členové kapely a třešinkou na dortu jsou působivé trojhlasé aranže. Od konce roku 2018 spolupracují navíc se skvělým cimbalistou Jiřím Gužíkem.

swingoví nadšenci z Lanškrouna a blízkého okolí, kteří se dali dohromady před dvěma lety. Tanec je pro ně vášeň, zábava a setkávání se s lidmi, kteří mají stejnou oblibu pro tanec a swingovou hudbu jako oni a společně si užívají kouzlo swingové hudby, harmonii rytmu a pohybu. Swingu se aktivně věnují dva roky a celou tu dobu v sobě nosí touhu a chuť předávat naše taneční zkušenosti dál a vybudovat si doma podobnou taneční scénu, jakou můžeme vidět v Brně, Praze, Dubňanech nebo jinde ve světě.

Za ty dva roky nasbírali spoustu zkušeností, dokonce už i z mezinárodních festivalů, a chtěli by je poslat dál do světa a rozšířit swing i do jejich okolí. Proto také pořádají taneční kurzy a tančírny věnované tancům 30. a 40. let jako jsou Lindy hop a Charleston.

Vstupné

70 Kč

Více informací

josefina.kratka@kclanskroun.cz

Líbí se vám tato akce?

share

Uzavření pokladny KC Lanškroun

Vážení návštěvníci, pokladna Kulturního centra Lanškroun bude od pondělí 8. srpna 2022 do 31. srpna 2022 UZAVŘENA. Vstupenky je možné zakoupit v Infocentru Lanškroun a online na našem webu. Děkujeme za pochopení.