9. 8. 2019 JIŽ PROBĚHLO

koncert skupiny Django Jet

19:30 | zámecká zahrada

Zveme vás na koncert brněnské skupiny DJANGO JET hrající taneční swing a francouzský gypsy jazz 30. a 40. let 🙂

Těšit se můžete také na ukázkovou lekci swingu s tanečníky z taneční školy SWINGBERRY.

Po celý večer občerstvení zajištěno!

Brněnská kapela hrající taneční swing a francouzský gypsy jazz 30. a 40. let.

V repertoáru kapely najdete české, francouzské i americké swingové vypalovačky, proložené temperamentními instrumentálkami po vzoru Django Reinhardta a jeho Hot Club de France. Kromě hlavní zpěvačky, šarmantní Marie Gilbertové, se ve zpěvu střídají i další dva členové kapely a třešinkou na dortu jsou působivé trojhlasé aranže. Od konce roku 2018 spolupracují navíc se skvělým cimbalistou Jiřím Gužíkem.

swingoví nadšenci z Lanškrouna a blízkého okolí, kteří se dali dohromady před dvěma lety. Tanec je pro ně vášeň, zábava a setkávání se s lidmi, kteří mají stejnou oblibu pro tanec a swingovou hudbu jako oni a společně si užívají kouzlo swingové hudby, harmonii rytmu a pohybu. Swingu se aktivně věnují dva roky a celou tu dobu v sobě nosí touhu a chuť předávat naše taneční zkušenosti dál a vybudovat si doma podobnou taneční scénu, jakou můžeme vidět v Brně, Praze, Dubňanech nebo jinde ve světě.

Za ty dva roky nasbírali spoustu zkušeností, dokonce už i z mezinárodních festivalů, a chtěli by je poslat dál do světa a rozšířit swing i do jejich okolí. Proto také pořádají taneční kurzy a tančírny věnované tancům 30. a 40. let jako jsou Lindy hop a Charleston.

Vstupné

70 Kč

Více informací

josefina.kratka@kclanskroun.cz

Líbí se vám tato akce?

share