23. 7. 2022 JIŽ PROBĚHLO

Lenka Vagnerová & Company: Gossip

ZRUŠENO

20:00 | sál Multifunkčního centra LArt

Vážení, z důvodu náhlé nemoci tanečníků v týmu Lenky Vagnerové & Company, jsme nuceni zrušit představení Gossip, které se mělo odehrát v sobotu 23.7.2022 ve 20 hodin v LArtu v rámci FreshDance festu.

Můžete se ale těšit na náhradní představení – Cvičme v rytme v podání novocirkusového souboru Cirkus trochu jinak! Vstupenky na náhradní představení bude možné zakoupit na pokladně kulturního centra v sobotu od 19 hodin. Vstupné 100 Kč. 

Vstupné na představení Gossip bude možné vracet na pokladně KCLA.

 

Účinkují: Fanny Barrouquére, Monika Částková, Patrik Čermák, Marek Zelinka, Adam Sojka, Šimon Klus

Drby, plané řeči, pomluvy, dezinformace či fámy jsou cross-kulturním fenoménem lidstva. Síla a údernost slova vypuštěného ve formě pomluvy má mnohdy větší moc než zbraň. Šíří se velkou rychlostí, nedá se jí bránit, může snadno zranit, diskreditovat, otočit život na ruby, a to bez jediného fyzického kontaktu.
Drb je rychlejší než světlo a je u nás mnohdy dřív než vznikne. Krmíme jej a deformujeme, potřebujeme jej i zavrhujeme.


Koncept, choreografie, režie, dramaturgie: Lenka Vagnerová
Hudba: Ivan Acher
Scénografie: Jakub Kopecký
Kostýmy: Jakub Kopecký a Jana Morávková

Světelný design: Michal Kříž
Zvuk: Andrej Jurkovič
Producent: Lenka Vagnerová & Company
Video Trailer: Michal Heriban
Nastudováno ve: STUDIU ALTA
Premiéra: 24.11. 2015 v divadle La Fabrika

Za podpory: Ministerstvo kultury ČR, Hlavní město Praha, Taneční aktuality

NOMINACE NA CENU THÁLIE
2015 Andrea Opaská
NOMINACE NA CENU THÁLIE
2015 Ivo Sedláček
NOMINACE TALENT ROKU / SVĚT A DIVADLO
Ceny divadelní kritiky 2015 pro Ivo Sedláčka
NOMINACE VÝROČNÍ CENY OPERY PLUS
2015: NEJLEPŠÍ ŽENSKÝ TANEČNÍ VÝKON: Fanny Barrouquére, Andrea Opavská
NEJLEPŠÍ MUŽSKÝ TANEČNÍ VÝKON: Ivo Sedláček
NEJLEPŠÍ CHOREOGRAFIE: Lenka Vagnerová

Taneční divadlo Lenka Vagnerová & Company bylo založeno v roce 2012

choreografkou a režisérkou Lenkou Vagnerovou.  

Soubor každoročně vytváří nové progresivní autorské inscenace které v sobě nesou prvky tanečního, fyzického, loutkového i činoherního divadla. Svojí aktivitou se podílí na systematickém rozvoji žánru tanečního divadla na domácích i světových scénách.

Existenční otázky, naléhavost témat vztahu člověka k jiným bytostem a okolí, hra se skutečností a fantazií, jsou charakteristické pro tvorbu souboru. Lenka klade důraz na preciznost divadelních situací, pohybových kvalit, podporuje individuality performerů, využívá sílu a dynamiku skupiny, hledá fyzické možnosti a pohybové hranice vlastního těla. Emoce, fyzická akce, vášeň, risk, konflikt, harmonie a intuice jsou a vždy byly součástí Lenčina originálního tanečního a divadelního jazyka.

Soubor sdružuje výjimečné umělce ve svém oboru jako jsou: tanečníci, herci, hudebníci, vizuální umělci, nabízí profesionální edukativní zázemí, poskytuje rezidence a stáže, dává prostor novým divadelním formám a propojuje výrazné umělecké osobnosti a tvůrce.

Lenka Vagnerová pravidelně vede workshopy a vyučuje svojí taneční metodu “Talk through your body” v tanečních souborech, divadlech a školách na mezinárodním poli. 

Soubor se svými představeními sklidil za dobu své existence řadu významných ocenění a nominací jak v ČR tak i v zahraničí, např.: Herald Angel Award / Edinburgh Fringe Festival, The Best Dance Performance / Sinapore Fringe Festival, 2x Cena Divadelních novin, Cena města Plzně / Festival Skupova Plzeň, Taneční inscenace roku , Cena diváka, Tanečnice roku / Festival Česká taneční platforma, Total Theatre Award Nomination / Edinburgh Fringe Festival, 7 nominací na Cenu Thálie, atd.

„Lenka Vagnerová je skvělá tanečnice a velký choreografický talent.

Díky výraznému citu pro divadlo a potřebě vyjadřovat svůj názor na zásadní témata  – otázku moci, otázku koexistence člověka a ostatních přírodních bytostí, dosáhla vytříbeného fyzického výrazu. Vyniká jak nacházením témat a vytvářením scény, tak tvorbou originálních pohybových variací, a co víc, má ohromný smysl pro dynamiku a humor.

Dostála své pověsti nejtalentovanější mladé české choreografky.“

(Nina Vangeli, New York, Master Lecture about Czech Dance 2016)

„Nestává se často, že mě představení přiměje tleskat ve stoji” (ROSIE STEBBING / NSCD Blog Editor) 

„Ohromující koncentrace myšlenek a postojů, o kterých jeho jednotlivé úseky vypovídají, je vskutku mimořádná. Mnohovrstevnatost výpovědi, kdy je například člověk jedním dechem zobrazován jako hračka v rukách ostatních a současně s tím je nám předkládána výpověď o zrůdnostech, kterých se naše společnost dopouští na jiných živých tvorech, sama o sobě zaslouží potlesk. Jako divák cítíte slzy za smíchem.“

„Ohromující je také záběr témat, který je inscenace schopná pojmout, aniž by se jednotlivé „zprávy o stavu světa kolem nás“ navzájem rušily či působily výhružně.”

“Že půjde o jednu z událostí sezóny, asi nikdo od začátku nepochyboval.“

„GOSSIP láme kosti našim obrazům ve společnosti, v níž více či méně dobrovolně přebýváme, přetváří je a konfrontuje nás s nimi – a v důsledku i s naším vlastním pokrytectvím. Synergie s pocity a činy představovaných charakterů umocňují vnímání a samotný divácký zážitek, modelovaný kombinací hudby, světel i scény, jimž chybí hluchá místa.“

„Existence člověka v takové společnosti však ve výsledku trochu připomíná běh po tenkém ledu vesnického rybníka. Nese s sebou obrovský náklad strachu a smutku – přičemž zejména smutek (s kapkou beznaděje) je také cítit napříč celým představením více než vrchovatě. Právě v tomto ohledu je GOSSIP skutečně impozantní.“ (TANEČNÍ ZÓNA / JAKUB NOVÁK / (PŘÍLIŠ) VYSOKÁ CENA LIDSKÉ KOEXISTENCE)

„Inscenace Gossip bude patřit mezi události sezony.“

„Každý výstup skrývá originální detaily a s proměnlivou dynamikou celého představení zůstává divák ve střehu po celou dobu, taneční a herecká akce se prolnou ve chvíli, kdy to nečeká. Dívat se na některé pohybové variaceje čiré potěšení.“

„Mnohost motivů a obrazů diváka až zahlcuje. Stejně podmanivé jsou i výkony účinkujících v pohybových částech.“(OPERA PLUS / LUCIE KOCOURKOVÁ / STO TVÁŘÍ POMLUVY V NOVÉ INSCENACI LENKY VAGNEROVÉ )

„Představení bude bezesporu patřit k těmnejlepším v letošní sezoně.“

Vstupné

ZRUŠENO

Více informací

www.lenka-vagnerova.cz 

Líbí se vám tato akce?

share