26. 2. 2022 JIŽ PROBĚHLO

Masopustní Flerjarmark

10:00 - 17:00 | nádvoří lanškrounského zámku, náměstí J. M. Marků

I  v měsíci únoru se můžete těšit na oblíbený Flerjarmark! Tentokrát se ponese v masopustním duchu. Pozor, pozor budeme u radnice i u zámku! Přijďte si užít masopustní veselí a dát si něco dobrého a podpořit tak naše trhovce. O bohatý kulturní program se postará Městské muzeum Lanškroun. Těšíme se na vás.

Kromě stánků a stanů s nabídkou ručně zručně vyrobených potřebností pro domácnost pro vás budeme mít i nejrůznější dekorace, šperky, dětské i dospělácké oděvy různého stylu, bytový textil ze lnu, drátěné výrobky, hned dvě rukodělné mýdlárny, keramiku, ale i třeba vzácné minerály a drobnosti z pouti pro štěstí.

Obrovskou radost máme z toho, že se k nám opět připojí mistr černého řemesla. Tentokrát je to kovář Alchifer. Zastavte se tedy u kováře Ondry a jeho ženy Alči ze Šonova na Broumovsku! Kovář vám ukáže, jak se na polní výhni vyrábí kované srdíčko, hřebík nebo podkova. V jeho stánku si pak můžete koupit kované šperky, věšáky, lžíce na boty nebo dekorace do domácnosti. Kromě nich tam najdete nože, hroty na šípy či oštěpy. Chybět nebudou ani kované vážky, které zkrášlí každou zahradu.

Farma s chovem ovcí – výrobky z ovčího rouna

By Vewoo ® ze srdce Vysočiny – Barefoot Capáčky a bačkůrky, botkybosky, speciální doplňky jako jsou např. vebokovky ledvinky, tašky, vehopvaky, plenkovníky, nepadací deky, hnízdečka, zavinovačky aj.

Nebude chybět tradiční vystoupení místních souborů- Lanškrounský pěvecký sbor Komo/K/rák a Lanškrounský dechový soubor. Pro děti Městské muzeum Lanškroun připravilo tvůrčí dílničky.

Těšit se můžete také na folklorní soubor Majerán a pouliční kočovné divadlo KVELB.

Podrobný program bude brzy zveřejněn. Sledujte také naše FB stránky ať vám nic neunikne.

Vstupné

bez vstupného

Více informací

prodej@kclanskroun.cz

Líbí se vám tato akce?

share