3. 10.

Městské divadlo Brno: Vrabčák a anděl

19:00 | sál Multifunkčního centra LArt

Hudební drama, pohrávající si s osudy, milostným příběhem a historií přátelství Edith Piaf a Marlene Dietrich. Představení je součástí divadelního abonmá podzim 2023.

Divadelní představení podle námětu Davida Winterberga, mělo premiéru v roce 2014 ve vídeňském Burgtheatru, kde se setkalo s odzbrojujícím úspěchem. Není divu, vždyť v průběhu inscenace zazní (samozřejmě naživo, v podání hereček) téměř dvě desítky nesmrtelných písní obou protagonistek!

Městské divadlo Brno uvedlo tuto inscenaci v české premiéře 7. listopadu 2015 na Činoherní scéně v režijní koncepci Stanislava Moši, pod hudebním vedením Karla Cóna a v režii Igora Ondříčka.

Edith a Marlene
Edith Piaf a Marlene Dietrich. Dvě velká jména světového šoubyznysu. První si svět podmanila svým zpěvem, dojemným životním příběhem a nenápadným zjevem, druhá okouzlovala svou krásou, elegancí, uhrančivým pohledem a byla jednou z prvních evropských, respektive německých hereček, která se dokázala prosadit v Hollywoodu.

První celý život touží po opravdové velké lásce a novému citu vždy maximálně propadá, ta druhá střídá muže (a snad i ženy) jako kabáty a nezastírá svůj cynický pohled na romantiku. První umírá vysílením v sedmačtyřiceti letech, celá Francie pro ni truchlí, druhá se dožívá úctyhodných jednadevadesáti let, ale rodné Německo ji považuje za zrádce. Jsou natolik rozdílné, ale přitom dokážou najít společný rytmus, společná témata a dokonce i společnou lásku.

Upozornění: V představení se používají tabákové výrobky.

Obsazení
Edith Piaf: Hana Holišová
Marlene Dietrich: Katarína Mikulová/ Ivana Vaňková
1.herečka (Matka Marlene, Pěstounka Edith a další): Andrea Zelová/Eliška Skálová
2.herečka (Přítelkyně Edith z dětství, Konferenciérka ve Štrasburku a další): Barbora Remišová
3.herec (Tajemník Edith, Spisovatel Jean Cocteau a další): Alan Novotný
4.herec (Agent Edith, Manžel Marlene a další): Robert Jícha

 

Vstupné

přízemí 440 Kč / balkon 390 Kč
představení je součástí ABONMÁ

Více informací

www.mdb.cz

Líbí se vám tato akce?

share