19. 8. 2018 JIŽ PROBĚHLO

O PRINCEZNĚ, LUCIÁŠOVI A MAKOVÝCH BUCHTÁCH – nedělní pohádka

17:00 | zámecká zahrada

Pohádka vypráví o princezně Albertině, která by se ráda vdávala, o čertovi Luciášovi, vrchním správci pekelného nepořádku, který si hledá nevěstu a o tom, co se všechno stane, když se spolu setkají. Zvítězí peklo a nebo láska?

Veselá pohádka s písničkami v sobě ukrývá ponaučení o tom, že odvaha, malý čin a laskavá mysl, spolu s vírou v kouzelné proměny, umí dělat opravdové zázraky.

Děti uvidí poutavý příběh, mohou se nechat unášet dějem klasické pohádky i živě reagovat. Výpravná scéna, rekvizity, téměř muzikálové melodie písniček a neobvyklá zápletka, je pobaví a zaujme. Romantická pohádka je určena pro děti od 3 do 11 let.

Pohádka trvá 50 minut.

Princezna Albertina – Hana Czivišová

Čert Luciáš – Bronislav Kotiš

Belzebub – Hana Czivišová

Hlas Belzebuba – Miroslav Táborský

CziDivadlo Praha jsem založila v roce 2016, jako svůj druhý, autorský, nezávislý projekt. Tvorba mého týmu přímo navazuje na bohaté zkušenosti z let 2006­-2015, kdy jsme pod hlavičkou Divadla HP Praha účinkovali na českých a moravských scénách, pro jejichž repertoár jsme připravili tři úspěšné inscenace, věnované předškolním a školním dětem, pedagogům a rodičům. S tituly Jak Krakonoš pekařku Jířu napravil, Jak víla Modrovláska splnila tři přání a O princezně, Luciášovi a makových buchtách, jsme odehráli necelých tisíc repríz po celé republice. Ke spolupráci jsme vždy vybírali profesionální kolegy a přátele. Díky jejich tvořivosti a skvělým režijním, výtvarným a hudebním nápadům, vznikalo svěží, fantazijní a hravé autorské divadlo, naplněné hlubokým poselstvím. Divadlo klasických pohádek, které nejen pobaví, ale nutí diváka k zamyšlení a obsahuje především ponaučení. Jsme velice rádi, že můžeme navázat na tuto tradici a v současné době jsme pro Vás připravili nový titul s názvem “O křišťálovém srdci”, jehož premiéra byla v říjnu 2016. Je to příběh dvou sester a spravedlivého Lesního mužíčka Otakárka. Uvidíte, jak snadno může člověk podlehnout zlu, jak chamtivost vítězí nad skromností a pokorou a jak může zloba ničit dobro. To vše se děje, dokud se tomu hlavní hrdinka Alžbětka, nepostaví čelem. A tak, díky odvážnému činu a malé lsti, dokáže změnit svůj zdánlivě nelehký osud k lepšímu. Pohádka nás učí, že každý láskyplný čin má velikou moc, a proto bychom se neměli bát jít za svým srdcem. Někdy se stane zázrak. Ledové kry popraskají a roztají. Tak, jako v naší pohádce.

Hana Czivišová

 

Vstupné

50 Kč

Více informací

www.czidivadlo.cz

Líbí se vám tato akce?

share