19. 8. 2018 JIŽ PROBĚHLO

O PRINCEZNĚ, LUCIÁŠOVI A MAKOVÝCH BUCHTÁCH – nedělní pohádka

17:00 | zámecká zahrada

Pohádka vypráví o princezně Albertině, která by se ráda vdávala, o čertovi Luciášovi, vrchním správci pekelného nepořádku, který si hledá nevěstu a o tom, co se všechno stane, když se spolu setkají. Zvítězí peklo a nebo láska?

Veselá pohádka s písničkami v sobě ukrývá ponaučení o tom, že odvaha, malý čin a laskavá mysl, spolu s vírou v kouzelné proměny, umí dělat opravdové zázraky.

Děti uvidí poutavý příběh, mohou se nechat unášet dějem klasické pohádky i živě reagovat. Výpravná scéna, rekvizity, téměř muzikálové melodie písniček a neobvyklá zápletka, je pobaví a zaujme. Romantická pohádka je určena pro děti od 3 do 11 let.

Pohádka trvá 50 minut.

Princezna Albertina – Hana Czivišová

Čert Luciáš – Bronislav Kotiš

Belzebub – Hana Czivišová

Hlas Belzebuba – Miroslav Táborský

CziDivadlo Praha jsem založila v roce 2016, jako svůj druhý, autorský, nezávislý projekt. Tvorba mého týmu přímo navazuje na bohaté zkušenosti z let 2006­-2015, kdy jsme pod hlavičkou Divadla HP Praha účinkovali na českých a moravských scénách, pro jejichž repertoár jsme připravili tři úspěšné inscenace, věnované předškolním a školním dětem, pedagogům a rodičům. S tituly Jak Krakonoš pekařku Jířu napravil, Jak víla Modrovláska splnila tři přání a O princezně, Luciášovi a makových buchtách, jsme odehráli necelých tisíc repríz po celé republice. Ke spolupráci jsme vždy vybírali profesionální kolegy a přátele. Díky jejich tvořivosti a skvělým režijním, výtvarným a hudebním nápadům, vznikalo svěží, fantazijní a hravé autorské divadlo, naplněné hlubokým poselstvím. Divadlo klasických pohádek, které nejen pobaví, ale nutí diváka k zamyšlení a obsahuje především ponaučení. Jsme velice rádi, že můžeme navázat na tuto tradici a v současné době jsme pro Vás připravili nový titul s názvem “O křišťálovém srdci”, jehož premiéra byla v říjnu 2016. Je to příběh dvou sester a spravedlivého Lesního mužíčka Otakárka. Uvidíte, jak snadno může člověk podlehnout zlu, jak chamtivost vítězí nad skromností a pokorou a jak může zloba ničit dobro. To vše se děje, dokud se tomu hlavní hrdinka Alžbětka, nepostaví čelem. A tak, díky odvážnému činu a malé lsti, dokáže změnit svůj zdánlivě nelehký osud k lepšímu. Pohádka nás učí, že každý láskyplný čin má velikou moc, a proto bychom se neměli bát jít za svým srdcem. Někdy se stane zázrak. Ledové kry popraskají a roztají. Tak, jako v naší pohádce.

Hana Czivišová

 

Vstupné

50 Kč

Více informací

www.czidivadlo.cz

Líbí se vám tato akce?

share

Uzavření pokladny KC Lanškroun

Vážení návštěvníci, pokladna Kulturního centra Lanškroun bude od pondělí 8. srpna 2022 do 31. srpna 2022 UZAVŘENA. Vstupenky je možné zakoupit v Infocentru Lanškroun a online na našem webu. Děkujeme za pochopení.