5. 5. 2019 JIŽ PROBĚHLO

SLAVNOSTNÍ KONCERT KE DNI VÍTĚZSTVÍ: Oblíbené melodie z českých a světových muzikálů

19:30 | sál Multifunkčního centra LArt

Koncert oblíbených melodií z českých a světových muzikálů v podání dvou pěveckých sborů – Lanškrounského smíšeného sboru, Pěveckého sdružení Dalibor Svitavy, Mladého týnišťského big bandu a dvou vynikajících sólistů – Jany Musilové a Radka Novotného.

Podobný koncert muzikálových melodií proběhl ve Svitavách 21. dubna 2018 a měl velký úspěch:
https://www.youtube.com/watch…

Lanškrounský smíšený sbor

Historie Lanškrounského smíšeného sboru se začala psát v říjnu 1992. První tehdy uvedenou skladbou byla Hniličkova Jazzová mše. Od té doby rozšířili repertoár o skladby prakticky všech slohových období, klasické i soudobé, lidové písně, populární melodie i naše oblíbené spirituály. Koncertů již bylo bezpočet nejen v Čechách a na Moravě, ale i v zahraničí a to v Anglii, Německu, Rakousku, Polsku, Chorvatsku, Itálii, Slovensku. Sbor vydal dvě desky, profilovou „Lanškrounský smíšený sbor“ a vánoční „Čas radosti“. V roce 2001 zpívali na společném koncertě s Bárou Basikovou, v roce 2007 získali zlatou medaili na mezinárodním festivale Musica Religiosa v Olomouci, pravidelně se zúčastňují FAPSu ve Svitavách. Letitou tradici mají adventní koncerty. Sbormistrem je od počátku Vladimíra Jetmarová.

 

Pěvecké sdružení DALIBOR Svitavy

Pěvecké sdružení DALIBOR Svitavy bylo založeno v roce 1967. Od roku 1995 jej vede Miroslava Ducháčková, na klavír doprovází Marcela Černá. PS Dalibor od začátku vystupuje jako smíšený pěvecký sbor nejen v České republice, ale dostává pozvání na samostatné koncerty i do zahraničí. Společně vystupuje s domácími i zahraničními sbory a orchestry na setkáních, festivalech a přehlídkách pěveckých sborů. Repertoár sboru tvoří sborové skladby různých stylů i epoch, duchovní i světská sborová tvorba, úpravy lidových písní, kantáty, mše.

PS Dalibor vydal 4 kompaktní disky, profilové CD „Ať hudba zní …“, tematické „Vánoční noc“ a v roce 2017 k 50. výročí založení sboru soubor dvou CD „S láskou … DALIBOR“.

 

Mladý týnišťský big band

Myšlenka vzniku orchestru se zrodila v hlavě současného ředitele ZUŠ v Týništi nad Orlicí Mgr. Pavla Plašila. V roce 2017 oslavil orchestr 25 let své úspěšné koncertní činnosti. Za tuto dobu se zapsal do podvědomí mnoha odborníků i posluchačů celé České republiky. Orchestr se účastnil i zahraničních festivalů, např. v roce 2006 jazzového festivalu „24 H DU SWING“ ve francouzském městě Monségur, často koncertuje v Polsku a na Slovensku (Stará Lubovňa, Čierny Balog).

Orchestr úspěšně a často spolupracuje s předními českými jazzovými i populárními osobnostmi. Jmenujme Felixe Slováčka, Láďu Kerndla, Jitku Zelenkovou, Jaromíra Hniličku, Mojmíra Bártka, vokální Teptet Liberec, Dashu, Jana Smigmatora, Leonu Machálkovou a Evu Emingerovou i dnes již nežijící jazzové „Star“ Vlastu Průchovou a Karla Hálu. A nesmíme zapomenout vokální hvězdu kapely Martina Růžu (bývalý člen kapely TOP Dream Company).

MTBB je zván pravidelně na festivaly a přehlídky po celé České republice, získal zlaté pásmo v kategorii senior big bandů na Mezinárodním hudebním festivalu Česká Kamenice 2010, 2011 a 2014,  1. místo ve stejné soutěži v Děčíně 2003, pravidelná čelní umístění v ústředních kolech celostátní soutěže jazzových orchestrů ZUŠ. Orchestr nastudoval a reprízovaně několikrát provedl závažné a náročné dílo „Missa Jazz“ Jaromíra Hniličky. V roce 2002 orchestr nahrál a vydal své první CD, v lednu 2012 za asistence Felixe Slováčka pokřtil své druhé CD a 9. 12. 2012 pokřtil spolu s Rychnovským dětským sborem společné CD s názvem Swingové vánoční hody.

Orchestr se podílí na organizaci známého Týnišťského swingového festivalu Jardy Marčíka.

Jana Musilová, herečka, zpěvačka,
vystudovala gymnázium ve Svitavách a poté JAMU v Brně. Je sólistkou Městského divadla Brno, kde ztvárnila celou řadu muzikálových rolí, např.  Anitu z West side story, Alex z Čarodějek z Eastwicku, Máří Magdalenu z Jesus Christ Superstar, Madame Thenardiere z Bídníků, paní Banksovou z Mary Poppins.
Se souborem Městského divadla Brno vystupovala téměř v celé Evropě, třikrát se umístila v širší nominaci na cenu Thálie, získala cenu za nejlepší herecký výkon na Mezinárodním muzikálovém festivalu v jihokorejském Daegu a také je držitelkou ceny Františka Filipovského pro nejpopulárnější dabérku roku.
Koncertuje s velkými hudebními tělesy i za komorního doprovodu Petra Maláska. Vydala tři sólová šansonová CD.

Radek Novotný, divadelní a filmový herec, zpěvák,

vystudoval Gymnázium Dr. Aleše Hrdličky v Humpolci, potom JAMU v Brně – obor muzikálové herectví. Již během studia započal spolupráci s Městským divadlem Brno, kam jako externista nastoupil do muzikálu Jesus Christ Superstar. Poté následovalo několik dalších projektů v témže divadle a v srpnu 2007 přijal nabídku do angažmá jako sólista zpěvohry. Účinkoval v mnoha muzikálech, např. v Bídnících, v Probuzení jara, v  Hello, Dolly!, v Mary Poppins, v Pískání po větru, ve Funny Girl, v Titanicu, v Horečce sobotní noci, ale také v činohrách a na koncertních představeních. Absolvoval zahraniční turné po Slovensku, Slovinsku, Španělsku, Sicílii, Maltě,  Chorvatsku, Lucembursku a německy mluvících zemích. Hostoval v Národním divadle Moravskoslezském a spolupracuje s Divadlem Scéna a Polárka.

Po roce 2014 natáčí reklamy především pro české firmy.

Koncertuje s mnoha českými Big Bandy, a to s Cool Time Bandem, Brněnským Big Bandem, Kolínským Big Bandem nebo s Broadway Bandem Brno, ale také každoročně pořádá vlastní koncerty.

 

Billy Strayhorn: Take The A Train

Andrew Lloyd Webber: Catz (1980), Memory

Leonard Bernstein: West side story (1957) Tonight

I feel pretty

America

Karel Svoboda: Noc na Karlštejně (1973) Lásko má, já stůňu

Hoja, hoj

Jiří Bažant, Jiří Malásek, Vlastimil Hála: Starci na chmelu (1964) Bossa Nova

John Kander, Fred Ebb, Ralph Burns: Cabaret (1972), Cabaret

George Gershwin: Porgy a Bess (1935), Summertime

Jerry Herman: Hello Dolly (1964), Hello Dolly

Andrew Lloyd Webber: Evita (1978), Argentina

Andrew Lloyd Webber: Fantom opery (1986), Fantom opery

Louis Prima: Sing, sing, sing

Andrew Lloyd Webber: Jesus Christ Superstar (1971), Mít rád bližního svého

Psát od prvních řádků

Jiří Suchý, Jiří Šlitr: Kdyby tisíc klarinetů (1964), Motýl

Tak abyste to věděla

Galt MacDermot: Vlasy (1968), Aqarius

Vstupné

190 Kč

Vstupenky v prodeji on-line na www.kclanskroun.cz a v Infocentru Lanškroun.

Více informací

josefina.kratka@kclanskroun.cz

Líbí se vám tato akce?

share