5. 5. 2019 JIŽ PROBĚHLO

SLAVNOSTNÍ KONCERT KE DNI VÍTĚZSTVÍ: Oblíbené melodie z českých a světových muzikálů

19:30 | sál Multifunkčního centra LArt

Koncert oblíbených melodií z českých a světových muzikálů v podání dvou pěveckých sborů – Lanškrounského smíšeného sboru, Pěveckého sdružení Dalibor Svitavy, Mladého týnišťského big bandu a dvou vynikajících sólistů – Jany Musilové a Radka Novotného.

Podobný koncert muzikálových melodií proběhl ve Svitavách 21. dubna 2018 a měl velký úspěch:
https://www.youtube.com/watch…

Lanškrounský smíšený sbor

Historie Lanškrounského smíšeného sboru se začala psát v říjnu 1992. První tehdy uvedenou skladbou byla Hniličkova Jazzová mše. Od té doby rozšířili repertoár o skladby prakticky všech slohových období, klasické i soudobé, lidové písně, populární melodie i naše oblíbené spirituály. Koncertů již bylo bezpočet nejen v Čechách a na Moravě, ale i v zahraničí a to v Anglii, Německu, Rakousku, Polsku, Chorvatsku, Itálii, Slovensku. Sbor vydal dvě desky, profilovou „Lanškrounský smíšený sbor“ a vánoční „Čas radosti“. V roce 2001 zpívali na společném koncertě s Bárou Basikovou, v roce 2007 získali zlatou medaili na mezinárodním festivale Musica Religiosa v Olomouci, pravidelně se zúčastňují FAPSu ve Svitavách. Letitou tradici mají adventní koncerty. Sbormistrem je od počátku Vladimíra Jetmarová.

 

Pěvecké sdružení DALIBOR Svitavy

Pěvecké sdružení DALIBOR Svitavy bylo založeno v roce 1967. Od roku 1995 jej vede Miroslava Ducháčková, na klavír doprovází Marcela Černá. PS Dalibor od začátku vystupuje jako smíšený pěvecký sbor nejen v České republice, ale dostává pozvání na samostatné koncerty i do zahraničí. Společně vystupuje s domácími i zahraničními sbory a orchestry na setkáních, festivalech a přehlídkách pěveckých sborů. Repertoár sboru tvoří sborové skladby různých stylů i epoch, duchovní i světská sborová tvorba, úpravy lidových písní, kantáty, mše.

PS Dalibor vydal 4 kompaktní disky, profilové CD „Ať hudba zní …“, tematické „Vánoční noc“ a v roce 2017 k 50. výročí založení sboru soubor dvou CD „S láskou … DALIBOR“.

 

Mladý týnišťský big band

Myšlenka vzniku orchestru se zrodila v hlavě současného ředitele ZUŠ v Týništi nad Orlicí Mgr. Pavla Plašila. V roce 2017 oslavil orchestr 25 let své úspěšné koncertní činnosti. Za tuto dobu se zapsal do podvědomí mnoha odborníků i posluchačů celé České republiky. Orchestr se účastnil i zahraničních festivalů, např. v roce 2006 jazzového festivalu „24 H DU SWING“ ve francouzském městě Monségur, často koncertuje v Polsku a na Slovensku (Stará Lubovňa, Čierny Balog).

Orchestr úspěšně a často spolupracuje s předními českými jazzovými i populárními osobnostmi. Jmenujme Felixe Slováčka, Láďu Kerndla, Jitku Zelenkovou, Jaromíra Hniličku, Mojmíra Bártka, vokální Teptet Liberec, Dashu, Jana Smigmatora, Leonu Machálkovou a Evu Emingerovou i dnes již nežijící jazzové „Star“ Vlastu Průchovou a Karla Hálu. A nesmíme zapomenout vokální hvězdu kapely Martina Růžu (bývalý člen kapely TOP Dream Company).

MTBB je zván pravidelně na festivaly a přehlídky po celé České republice, získal zlaté pásmo v kategorii senior big bandů na Mezinárodním hudebním festivalu Česká Kamenice 2010, 2011 a 2014,  1. místo ve stejné soutěži v Děčíně 2003, pravidelná čelní umístění v ústředních kolech celostátní soutěže jazzových orchestrů ZUŠ. Orchestr nastudoval a reprízovaně několikrát provedl závažné a náročné dílo „Missa Jazz“ Jaromíra Hniličky. V roce 2002 orchestr nahrál a vydal své první CD, v lednu 2012 za asistence Felixe Slováčka pokřtil své druhé CD a 9. 12. 2012 pokřtil spolu s Rychnovským dětským sborem společné CD s názvem Swingové vánoční hody.

Orchestr se podílí na organizaci známého Týnišťského swingového festivalu Jardy Marčíka.

Jana Musilová, herečka, zpěvačka,
vystudovala gymnázium ve Svitavách a poté JAMU v Brně. Je sólistkou Městského divadla Brno, kde ztvárnila celou řadu muzikálových rolí, např.  Anitu z West side story, Alex z Čarodějek z Eastwicku, Máří Magdalenu z Jesus Christ Superstar, Madame Thenardiere z Bídníků, paní Banksovou z Mary Poppins.
Se souborem Městského divadla Brno vystupovala téměř v celé Evropě, třikrát se umístila v širší nominaci na cenu Thálie, získala cenu za nejlepší herecký výkon na Mezinárodním muzikálovém festivalu v jihokorejském Daegu a také je držitelkou ceny Františka Filipovského pro nejpopulárnější dabérku roku.
Koncertuje s velkými hudebními tělesy i za komorního doprovodu Petra Maláska. Vydala tři sólová šansonová CD.

Radek Novotný, divadelní a filmový herec, zpěvák,

vystudoval Gymnázium Dr. Aleše Hrdličky v Humpolci, potom JAMU v Brně – obor muzikálové herectví. Již během studia započal spolupráci s Městským divadlem Brno, kam jako externista nastoupil do muzikálu Jesus Christ Superstar. Poté následovalo několik dalších projektů v témže divadle a v srpnu 2007 přijal nabídku do angažmá jako sólista zpěvohry. Účinkoval v mnoha muzikálech, např. v Bídnících, v Probuzení jara, v  Hello, Dolly!, v Mary Poppins, v Pískání po větru, ve Funny Girl, v Titanicu, v Horečce sobotní noci, ale také v činohrách a na koncertních představeních. Absolvoval zahraniční turné po Slovensku, Slovinsku, Španělsku, Sicílii, Maltě,  Chorvatsku, Lucembursku a německy mluvících zemích. Hostoval v Národním divadle Moravskoslezském a spolupracuje s Divadlem Scéna a Polárka.

Po roce 2014 natáčí reklamy především pro české firmy.

Koncertuje s mnoha českými Big Bandy, a to s Cool Time Bandem, Brněnským Big Bandem, Kolínským Big Bandem nebo s Broadway Bandem Brno, ale také každoročně pořádá vlastní koncerty.

 

Billy Strayhorn: Take The A Train

Andrew Lloyd Webber: Catz (1980), Memory

Leonard Bernstein: West side story (1957) Tonight

I feel pretty

America

Karel Svoboda: Noc na Karlštejně (1973) Lásko má, já stůňu

Hoja, hoj

Jiří Bažant, Jiří Malásek, Vlastimil Hála: Starci na chmelu (1964) Bossa Nova

John Kander, Fred Ebb, Ralph Burns: Cabaret (1972), Cabaret

George Gershwin: Porgy a Bess (1935), Summertime

Jerry Herman: Hello Dolly (1964), Hello Dolly

Andrew Lloyd Webber: Evita (1978), Argentina

Andrew Lloyd Webber: Fantom opery (1986), Fantom opery

Louis Prima: Sing, sing, sing

Andrew Lloyd Webber: Jesus Christ Superstar (1971), Mít rád bližního svého

Psát od prvních řádků

Jiří Suchý, Jiří Šlitr: Kdyby tisíc klarinetů (1964), Motýl

Tak abyste to věděla

Galt MacDermot: Vlasy (1968), Aqarius

Vstupné

190 Kč

Vstupenky v prodeji on-line na www.kclanskroun.cz a v Infocentru Lanškroun.

Více informací

josefina.kratka@kclanskroun.cz

Líbí se vám tato akce?

share

Uzavření pokladny KC Lanškroun

Vážení návštěvníci, pokladna Kulturního centra Lanškroun bude od pondělí 8. srpna 2022 do 31. srpna 2022 UZAVŘENA. Vstupenky je možné zakoupit v Infocentru Lanškroun a online na našem webu. Děkujeme za pochopení.