2. 8. 2019 JIŽ PROBĚHLO

PANNA A NETVOR: Divadlo Pohádka

21:00 | zámecká zahrada

Pohádka pro velké i malé diváky. Z francouzského originálu pohádky „La Belle Et La Bette“ Jeanne-Marie Leprince De Beaumont přeložila Pavla Němcová.

 

Po celý večer občerstvení zajištěno!

Na jevišti ožívá onen známý lyrický příběh, který se dočkal nejednoho zpracování – ať již filmového, televizního či divadelního. V souvislosti s tímto titulem nemůžeme nevzpomenout známý francouzský film s J. Maraisem v hlavní roli či poetické zpracování tohoto tématu básnickým jazykem F. Hrubína – Kráska a zvíře – které bylo určeno pro otáčivé jeviště Českého Krumlova.

Výprava: Jiří Pěkný, T. Kraucher

Scénář A REŽIE: tOMÁŠ kRAUCHER

Profesionální zájezdová divadelní scéna, jejíž repertoár je určen převážně pro děti a mládež. Od roku svého založení – 1990 – uvedl soubor 55 původních divadelních inscenací rozličných žánrů. Repertoár obsahuje pohádkové kabarety, scénická leporela, alternativní formy, černé a luminiscenční divadlo. Základ je však postaven na klasické činohře.

Hlavním znakem tvorby inscenací Divadla POHÁDKA je její poetika a pestrost inscenačních prvků, důraz na kvalitní text, silný příběh a vyrovnanost všech jevištních složek. Systematická snaha o kvalitní divadelní tvorbu „syntetického divadla“ tak inscenace spojují divadelní styly a žánry (činohra, hudební a výtvarné divadlo, klasické i moderní inscenační proudy, divadlo poezie). Akcentovány jsou tituly, jež jsou součástí školní výuky: estetická a hudební výchova, literatura (spolupráce se školami všech stupňů).

Více o Divadle Pohádka na:

https://www.divadlopohadka.cz/

Vstupné

70 Kč

Více informací

tereza.spatenkova@kclanskroun.cz

Líbí se vám tato akce?

share