10. 12.

Petr Špaček & band

19:00 | sál Multifunkčního centra LArt

Přijďte zažít pohodový violoncellový koncert Petra Špačka a jeho bandu! Vstupenky zakoupíte na www.spacekpetr.com

S novým rokem 2024 přichází do programu jak nové písně, tak vylepšené aranže. Nejoblíbenější hity jako Bohemian Rhapsody, Hallelujah, Viva la Vida nebo písně z filmu „A Star Is Born“ v programu samozřejmě zůstávají, doplní je písně např. z filmu La La Land nebo od kapely Imagine Dragons a další.

Petr Špaček vystudoval violoncello na jedné z nejprestižnějších amerických hudebních univerzit – New England Conservatory v Bostonu. Vyhrál soutěž Českého rozhlasu a jako sólista koncertoval už téměř se všemi českými orchestry.

V září 2021 naplno odstartoval sólovou dráhu vyprodaným pražským Rudolfinem. Od té doby se velmi rychle se dostal do povědomí široké veřejnosti svými populárními koncerty doprovázenými humornými průpovídkami. Koncerty mají v sobě originalitu, náboj, veselost a nevšední atmosféru.
Přijďte to zažít na vlastní kůži!!!

Délka koncertu: 120 minut včetně přestávky

Jmenuji se Petr Špaček…(ano, houslista Josef Špaček je můj brácha…)

V době, kdy jsem studoval violoncello, jsem hledal to, co mě na hraní, nebo spíše cvičení, naplňuje a zdálo se, že to nemohu najít, až mi můj kamarád z Vysočiny půjčil malou elektrickou šlapací krabičku tzv. “looper” a to změnilo můj celý cellový svět.

To co mě téměř elektrizuje…to, kde se moje mysl stává tak zaneprázdněná kreativitou a možnostmi violoncella, že 2 hodiny cvičení se zdá jako 10 minut…to, když můžu vzít své hudební nápady a během pár minut je proměnit v realitu, když můžu vymýšlet bez limitů…to je to, kdy naprosto ožívám….a proto jsem se po rozpadu originální sestavy Prague Cello Quartet rozhodl naplno vykročit na sólovou dráhu a to rovnou s naprosto šíleným nápadem – udělat první koncert s mým novým bandem v Rudolfinu pro více, než 1000 lidí.

Upřímně jsem trnul hrůzou, když jsem koukal, jak zvolna šel předprodej zvláště v době covidové, ale zázrakem se celé Rudolfinum nakonec za 6 týdnů vyprodalo a o lepším odstartování se mi nemohlo ani snít. A jakou hudbu vlastně hrávám?…Velmi mě baví pop, rock, křesťanský worship, stejně jako klasika nebo jazz.

…doufám, že se brzy uvidíme na nějakém koncertě. 

A pokud hledáte klasický životopis, potom zde jen krátce z mé minulosti: Vystudoval jsem na New England Conservatory v Bostonu a HAMU, vyhrál mezinárodní rozhlasovou soutěž Concertino Praga, odehrál 2 roky v orchestrální akademii České filharmonie a sólově vystupoval s mnoha orchestry (SOČR, FOK, PKF, FBM-Zlín, FHK, ČB, Olomouc, ad.).

Vstupné

vstupenky zakoupíte na www.spacekpetr.com

Více informací

www.spacekpetr.com

Líbí se vám tato akce?

share