8. 5. 2022 JIŽ PROBĚHLO

Slavnostní koncert města Lanškroun ke Dni vítězství: Vilém Veverka TRIOplus – REFLECTION

19:00 | sál Multifunkčního centra LArt

Srdečně vás všechny zveme na Slavnostní koncert města Lanškroun ke Dni vítězství, na kterém vystoupí Vilém Veverka TRIOplus – REFLECTION.
Fascinující fusion a jazzové kreace v rukou hobojového mága a jeho špičkových kolegů.

Od 17 hodin proběhne v galerii LArtu vernisáž výstavy Viléma Veverky „Můj arktický rok“.

Jaký další smělý sen splní sobě a svému publiku Vilém Veverka? Rok a půl po vydání úspěšného alba Next Horizon, kdy se kreativní umělec vydal poprvé mimo schémata klasické hudby, přichází Vilém Veverka s dalším smělým projektem – REFLECTION. Na zcela originálním půdorysu sólového hoboje a klasického jazzového tria se setkáváme s hudbou legend, jakými byli Chick Corea či Leonard Bernstein, stejně tak s autorskou hudbou Veverkova prvního skladatele Martina Hyblera. Prémiově pak zazní provedení nejnovějšího opusu fenomenálního Petra Wajsara.

Ten, kdo propadl kouzlu hoboje v rukách interpreta, jehož jméno se stalo doslova synonymem pro tento nástroj, se tak může těšit na další mimořádný hudební počin. Koncert jistě osloví jak příznivce klasické hudby, tak posluchače fusion, hudby jazzové či dokonce písňové. Ostatně je to právě hoboj, který má dle Veverky zdaleka nejblíže k lidskému hlasu. Na albu Reflection to znovu dokazuje, zároveň tak opět fakticky rozšiřuje pomyslné hudební mantinely. Georg Dreyman

Vilém Veverka – hoboj / Martin Hybler – klavír / Tomáš Hobzek – bicí / Jan Kořínek – kontrabas

Výstava „Můj arktický rok“ reflektuje tvorbu Viléma Veverky z let 2019 – 2021. Jednoznačným leitmotivem je arktická a subarktická krajina, především pak scenérie zimního Islandu a Špicberk. Srdečně vás všechny zveme na vernisáž 8. května 2022, která se uskuteční v Multifunkčním centru LArt od 17 hodin.

V současnosti jeden z nejúspěšnějších umělců klasické scény, vítěz soutěže Sony Music Foundation (Tokio 2003), se již několik let (první samostatnou výstavu realizoval v roce 2010) etabluje také jako fotograf. Jeho tvorbě jednoznačně dominuje jedno téma, hory – krajina. Vilém Veverka sám sebe charakterizuje více jako obdivovatele ticha a samoty hor než jako skutečného pur-horolezce. Přesto však, vystoupil na nejvyšší hory dvou kontinentů, nejvyšší horu Ruska, realizoval řadu alpských klasiků, fotografoval v Andách i na Aljašce.

Bez zajímavosti není ani jeho přednášková činnost, která je rovněž úzce spojená s fotografováním v horách a klimaticky náročnějších podmínkách obecně.

V roce 2019 začal intenzivněji spolupracovat se společnostmi Sony – jejíž techniku (fotoaparáty Alpha7RIII + Alpha7RIV a objektivy ze série G Master) v současnosti používá –, respektive Zeiss.

V roce 2022 představuje na další samostatné výstavě prozatím svůj nejzásadnější cyklus s názvem „Můj arktický rok“, velkoformátové fotografie ze zimního Islandu, polárních oblastí Norska a především ze Špicberk.

Vstupné

Vstup zdarma

Více informací

vilemveverka.cz

Líbí se vám tato akce?

share