26. 8. JIŽ PROBĚHLO

GREEN SMÅTROLL (náhrada za koncert Sto zvířat)

21:30 | nádvoří lanškrounského zámku

Týden před vystoupením kapely Sto zvířat v Lanškrouně nás zasáhla smutná zpráva o frontmanovi kapely Janu Kalinovi. Přestože chce kapela i nadále pokračovat v působení na české hudební scéně, z pochopitelných důvodů, 26. 8. nevystoupí. Místo kapely Sto zvířat vystoupí ska-jazzová skupina GREEN SMÅTROLL, v jejímž čele stojí herec Filip Kaňkovský známý z činohry Národního divadla i řady filmů. Vstupenky zůstávají v platnosti. Akce se koná v rámci festivalu Pravečkův Lanškroun.

Děkujeme vám za pochopení.

GREEN SMÅTROLL /SKA, SKA-jazz, early reagge, rocksteady/

Matadoři české ska scény, Green Småtroll v jejichž čele stojí herec Filip Kaňkovský – známý z činohry Národního divadla i řady filmů, oslavili v prosinci 2021 20 let od svého vůbec prvního koncertu. Své ska, ska-jazz, early reagge a rocksteady zahráli za tu dobu mnohokrát na pódiu spolu s takovými legendami žánru jako jsou New York Ska-Jazz Ensemble, Rotterdam Ska Jazz Foundation, Mr. T-bone All Star Band, Yellow Umbrella, Skalariak, Irié Revoltés, The Slackers, Babylon Circus, Doreen Shaffer and Moon Invaders, Los Granadians a mnoha dalšími.

Kapela si nejvíce cení spolupráce s Royem Ellisem (aka Mr. Symarip), se kterým měla tu čest vystoupit na dvou koncertech (2008 a 2016) jako jeho doprovodná kapela a měla tak možnost zahrát si naživo prvotní reggae a ska skladby, které určovaly módu a tep celé této kultury po desítky let.

Za svou kariéru stihla kapela, kromě četných singlů na nejrůznějších kompilacích, vydat tři alba (Green Perception – 2003, So This Night… – 2006, Rude Jazz – 2009) a proslýchá se, že by ve velmi brzké době měl spatřit světlo světa dlouho očekávaný nástupce úspěšného alba Rude Jazz, za které „Zelení skřítci“ získali Cenu ANDĚL za rok 2009 v kategorii Ska & Reggae.

Vstupné

dospělí 100 Kč / děti  50 Kč

Více informací

Green Småtroll

Líbí se vám tato akce?

share