14. 12. 2022 JIŽ PROBĚHLO

Ve středu se nepeče, ve středu se hraje

18:00 | sál lanškrounského zámku

Tradiční předvánoční hudební posezení, tento rok s kapelou Fofr 29, Proč Ne band, Hlasy ve tmě a Jirkou Hurychem.

Vstupenky bude možné zakoupit na místě od 17 hodin.

Proč Ne band
Country kapela z Moravské Třebové. Mikeš Jaromír – mandolína, dobro, fouk. harmonika, vocal Sova Jiří – kytara, vocal Žilka Josef – banjo, vocal Sedláček František – kontrabas, sólo zpěv Chmelařová Anna – sólo zpěv Hřebabetzký  Ivan – housle

Hlasy ve tmě
S myšlenkou na založení dívčí vokální kapely Hlasy ve tmě přišla v roce 2006 Věrka Obstová, která je i autorkou názvu (původní název byl 4 hlasy ve tmě).

V průběhu let se sestava mírně obměňovala, takže si v ní zazpívaly i Jana Horáková, či Pavla Vyhnálková. Současnými členkami jsou Simona Olahová (ta je zároveň jedinou kytaristkou), Blanka Knollová, Jana Majetičová a Lucie Rajnochová.

Jirka Hurych
Písničkář z Lanškrouna. S kytarou ho můžete potkat na různých akcích – od folkového festivalu až po demonstraci. Koncertuje s kupou vlastních písniček od protestsongu po baladu.

Fofr 29
Základním rysem této lanškrounské kapely je neortodoxní, česky zpívaný bluegrass se snahou zahrát lačným posluchačům pro dobrou náladu, v důsledku čehož i pro dobrou náladu jednotlivých interpretů souboru. První veřejné vystoupení je zaznamenáno v září roku 1993 v cíli dálkového pochodu Lanškrounská kopa. Od té doby se do repertoáru převzatých písní, začínali zařazovat písně s texty vlastními a na některé bluegrassové standarty napsali slova příznivci a kamarádi FOFRU. Po mnohaleté odmlce při náhodném setkání u piva se pánové shodli na tom, že na důchod je přeci jenom ještě brzy a tak je pravděpodobné, že v příštím roce oslaví aktivně své třicáté narozeniny. To naznačuje i číslovka za původním názvem tohoto hudebního seskupení.

Vstupné

100 Kč

Více informací

prodej@kclanskroun.cz

Líbí se vám tato akce?

share