13. 12. 2023 JIŽ PROBĚHLO

Ve středu se nepeče, ve středu se hraje

18:00 | sál lanškrounského zámku

Tradiční předvánoční hudební posezení, tento rok s kapelou Fofr Bluegrass band, Hlasy ve tmě a písničkářkou Terezou Rycheckou a muzikantem Jirkou Hurychem. Vstupenky bude možné zakoupit na místě od 17 hodin.

Tereza Rychecká
Mladá hudebnice a písničkářka. Žije nedaleko Poděbrad a studuje na střední pedagogické škole v Čáslavi. Se zpěvem začala v 10 letech. Zpívala již ve 2 kapelách a ve svých 14 letech složila svou první písničku. Na koncertech hraje na ukulele a kytaru, ale kromě toho také na klavír a často zkouší i jiné nástroje. Se svými písničkami měla hodně úspěchů v hudebních soutěžích. Na polabském kole Porty se umístila na 3. místě. Získala také umístění na soutěžích Brána, Zlatá struna nebo Dětská Porta. Aktuálně se dostala do finále písničkové soutěže Notování.

Užívá si, když se písně lidem líbí a může jim předat radost skrze to, co ji nejvíc baví a naplňuje.

Hlasy ve tmě
S myšlenkou na založení dívčí vokální kapely Hlasy ve tmě přišla v roce 2006 Věrka Obstová, která je i autorkou názvu (původní název byl 4 hlasy ve tmě).

V průběhu let se sestava mírně obměňovala, takže si v ní zazpívaly i Jana Horáková, či Pavla Vyhnálková. Současnými členkami jsou Simona Olahová (ta je zároveň jedinou kytaristkou), Blanka Knollová, Jana Majetičová a Lucie Rajnochová.

Jirka Hurych
Písničkář z Lanškrouna. S kytarou ho můžete potkat na různých akcích – od folkového festivalu až po demonstraci. Koncertuje s kupou vlastních písniček od protestsongu po baladu.

Fofr Bluegrass band
První veřejné vystoupení bluegrassové skupiny FOFR je zaznamenáno v září 1993 na bývalém kluzišti v cíli dálkového pochodu Lanškrounská KOPA. Zakládajícími členy kapely je basák Hosťa Tomášek, banjista Milan Sychra a Petr Veselý hrající na mandolínu. Na místě kytaristy se vystřídali Radim Tuháček, Simona Oláhová, Tomáš Krejčí z České Třebové a Pavel Suldovský z Horní Čermné. Stálého kytaristu získala kapela až po roce 2000 příchodem Aleše Přibyla, který setrval v tomto hudebním tělísku do dnes.

Dlouhodobými členy kapely byl také houslista Honza Novák z Lanškrouna, zpěvák Miloš Klíč z Moravské Třebové a Ruda Řehoř z Rudné hrající na foukací harmoniky. Hosťa Tomášek následoval v roce 2006 svoji rodinu do Slavkova u Brna a tak se na šest let stává mistrem basu František Sedláček z Moravské Třebové. Příjemná spolupráce byla i z hostujícím harmonikářem Viktorem Příhodou z České Třebové. Současný houslista Honza Žádník hrával svého času jako host kapely na mandolínu.

Současná sestava kapely
Hosťa Tomášek – basa
Milan Sychra – banjo
Petr Veselý – mandolína
Aleš Přibyl – kytara, zpěv
Honza Žádník – housle, zpěv
Miloš Vávra – sólový zpěv, doprovodná kytara
Pavel Suldovský – dobro

Vstupné

200 Kč

Více informací

prodej@kclanskroun.cz

Líbí se vám tato akce?

share