17. 4. 2022 JIŽ PROBĚHLO

Velikonoce na zámku

13:00 - 18:00 | nádvoří lanškrounského zámku

Srdečně vás všechny zveme na VELIKONOČNÍ VESELÍ k lanškrounskému zámku. Těšit se můžete na vystoupení Folklorního souboru JARO a koncert Lanškrounské 12. Děti si mohou v Městské muzeum Lanškroun uplést pomlázku nebo třeba ozdobit vajíčka. Po celý den bude také probíhat oblíbený Flerjarmark, který bude plný dobrého jídla a krásných výrobků.

13:00 vystoupení FOLKLORNÍHO SOUBORU JARO (Ústí nad Orlicí)
14:00 Lanškrounská 12
13:00 – 17:00 Velikonoční tvůrčí dílny (pletení pomlázek, zdobení vajíček, tvoření z papíru na velikonoční téma)
13:00 – 18:00 Velikonoční Flerjarmark

 

Folklorní soubor Jaro

Folklorní soubor Jaro vznikl v roce 1965. Jeho domovem je východočeské město Ústí nad Orlicí. V jeho repertoáru jsou lidové písně a tance Podorlicka – Žamberecka, často komponované do tematických pásem. Mezi typické tance patří mateníky, Vrták, Oklepák…

Soubor tvoří hudební a taneční složka, dohromady 25 členů od 20 do 60 let z okruhu 60km okolo Ústí nad Orlicí. Lidová muzika, pod vedením primáše Jana Dostála, často provází řadu kulturních a společenských akcí samostatně.

Za dobu své působnosti uskutečnil soubor Jaro stovky vystoupení doma i v zahraničí. Jeho členové rozdávali radost na folklorních festivalech např. v Brazílii, Itálii, Holandsku, Německu, Slovinsku, Polsku, USA, J. Koreji, Mexiku apod.

 

Vstupné

bez vstupného

Více informací

prodej@kclanskroun.cz

Líbí se vám tato akce?

share