12. 11. 2019 JIŽ PROBĚHLO

Divadlo Na zábradlí: Velvet Havel

19:30 | sál Multifunkčního centra LArt

K 30. výročí sametové revoluce vám nabízíme hru o jedné z největších českých osobností a zároveň klíčovém člověku sametové revoluce.

Velvet Havel je autorský hudebně-divadelní projekt Miloše Orsona Štědroně, který po svých předchozích oceňovaných divadelních projektech věnujících se významným českým osobnostem (Ivan Blatný, Jaroslav Hašek, Antonín Dvořák, Josef Gočár, Johann Gregor Mendel) logicky dospěl k postavě Václava Havla. Orson Štědroň se nechává volně inspirovat Havlovým životem i tvorbou a s humorem a sobě vlastní zkratkou pojednává o něm, jeho okolí i o nás samotných. Forma představení vycházející z hudby dává šanci uchopit toto nelehké a ožehavé téma jedné z největších českých osobností (a již za života legendy) s nadhledem a s vysokou mírou originality. Autor vychází z řady autentických dobových materiálů a nejnovější faktografické literatury (Jiří Suk: Politika jako absurdní drama. Václav Havel v letech 1975-89; Krystyna Wanatowiczová: Miloš Havel. Český filmový magnát ad.)

Pro zvýraznění režijního záměru herci v inscenaci Velvet Havel na jevišti kouří cigarety.

Miloslav König, Petr Jeništa, Anežka Kubátová, Dita Kaplanová, Vojtěch Vondráček, Jan Urban, Tomáš Pospíšil, Miloš Orson Štědroň, Pavel Fiedler a Jan Švamberg

Ceny divadelní kritiky 2014:

  • INSCENACE ROKU
  • NEJLEPŠÍ POPRVÉ UVEDENÁ ČESKÁ HRA ROKU
  • HUDBA ROKU
  • ŽENSKÝ HERECKÝ VÝKON ROKU: MARIE SPURNÁ za roli Olgy Havlové
  • MUŽSKÝ HERECKÝ VÝKON ROKU: MILOSLAV KÖNIG za roli Václava Havla
  • MUŽSKÝ HERECKÝ VÝKON ROKU: 4. místo PETR JENIŠTA za roli Miloše Havla

Vstupné

430 Kč/380 Kč (balkón a lóže)

 

Více informací

tereza.spatenkova@kclanskroun.cz

Líbí se vám tato akce?

share