20. 11. - 30. 1. 2022 JIŽ PROBĚHLO

Výstava Jany Krejzové PALOUČKY

| přísálí Multifunkčního centra LArt

Kulturní centrum Lanškroun a Městské muzeum Lanškroun zvou na výstavu Jany Krejzové z Újezdce u Litomyšle, která vznikla přímo pro Multifunkční centrum LArt. Ideové celky byly vybrány tak, aby korespondovaly s výstavními prostorami, s ohledem k jejich křehkosti a minimalistickému vyznění.

Výstavu můžete navštívit v tyto dny:

PONDĚLÍ   13:00 – 17:00 hod.
ÚTERÝ   08:00 – 12:00 hod.
STŘEDA   13:00 – 17:00 hod.
ČTVRTEK   08:00 – 12:00 hod.
PÁTEK   zavřeno

Vernisáž se koná 20. 11. 2021 v Multifunkčním centru LArt od 17 hodin. K výstavě promluví kurátorka výstavy Dita Hálová. Vernisáž dobarví hudební doprovod jazzové kytary Milka Havlíka a celá vernisáž bude zakončena komentovanou prohlídkou s autorkou.

Prezentovány budou ideové celky, a to ve složení: instalace ze segmentů porcelánu na plexiskle, samostatné objekty z neglazovaného porcelánu, závěsné boxy a porcelánové objekty adjustované na smaltované podložce. Jednotlivé materiálové celky mají společné téma: místa, krajinu, její struktury – paloučky, staré loučky, jako pradávná místa v hlubokých lesích, místa nasycení i spočinutí. Staré loučky – paloučky nejsou náhodou. Na dohled  autorčina ateliéru  je  legendami opředený  Růžový palouček , místo  porostlé pětilistou růží   stepní, paloučkovou.

Celky byly vybrány tak, aby korespondovaly s výstavními prostorami, s ohledem k jejich křehkosti a minimalistickému vyznění.

Vizuální umělkyně Jana Krejzová se ve své tvorbě převážně zaměřuje na alternativní práci s hlínou a způsoby pálení upřednostňující dotyky otevřeného ohně. Z nejrůznějších hliněných segmentů, pálených i nepálených, vytváří pozoruhodné objekty. Autorčin přístup patří k principiálně jednoduchým, avšak detailně prožitým a promyšleným. Vytváří side specific projekty prolínající vnímání vibrací místa s artefakty hliněného, textilního i papírového charakteru v mimořádně citlivých instalacích, které fotograficky dokumentuje.

Tvorbu Jany Krejzové lze v současné umělecké keramické tvorbě považovat za ojedinělý zjev. Neobvyklého tvůrčího přístupu si ovšem povšimnuly odborné instituce, např. Galerie výtvarného umění v Roudnici nebo Galerie umění v Hodoníně. Práce autorky je zastoupena v Mezinárodním  muzeu keramiky , Alšově jihočeské galerii v Bechyni a v Uměleckoprůmyslovém museu v Praze. Její práce je více reflektována v zahraničních odborně zaměřených institucích a projektech, což podporuje její účast na mezinárodních sympoziálních setkáních.

Vstupné

Bez vstupného

Více informací

www.muzeumlanskroun.cz

Líbí se vám tato akce?

share

4. ADVENTNÍ NEDĚLE

Pro zpříjemnění předvánočního času pro vás máme malý dárek v podobě 15% slevy na vstupenky. Slevový kód stačí zadat do pole číslo slevové karty při nákupu vstupenek na kterékoliv představení.

Počet použití slevového kódu je omezen!

 

SLEVOVÝ KÓD: vanoce15