27. 8. - 16. 10. 2022 JIŽ PROBĚHLO

Výstava Teodor Buzu – akvarel, malba

| přísálí Multifunkčního centra LArt

Rozsáhlá výstava významného moldavského umělce působícího v jihočeském městě Tábor bude ke zhlédnutí v galerii Městského muzea Lanškroun a v Multifunkčním centru LArt Lanškroun. Vernisáž proběhne 27. 8. 2022 od 15:00 hodin v galerii Městského muzea Lanškroun.

Teodor Buzu (1960) se narodil v obci Drasliceni (Rumunsko) avšak díky životní dráze je jeho kulturní zázemí vskutku panevropské. Z Rumunska, po absolutoriu Střední umělecké školy „IGOR Vienu“, které celoživotně kulturně prezentuje v celé Evropě, odešel studovat výtvarné umění do ukrajinského Charkova na Akademii umění a designu k prof. Olegu Veklenko (1980–1985).

Osudové setkání ve vlaku Oděsa – Charkov s budoucí manželkou Dagmarou jej dovedlo až do jižních Čech, kde se jeho domovem stalo město Tábor. Odtud pak autor propaguje českou a rumunskou kulturu nejen v České republice, ale také v Rakousku, Německu a dále v Evropě.

Ve výtvarném umění proslul Buzu výrazným, dynamickým tvaroslovím figurálních a přírodních motivů v technikách akvarelu a malby. Svůj osobitý autorský styl plný barev i vnitřního citu pro námět a kompozici spolu s tvůrčím temperamentem obohacuje také o práci s dalšími materiály, jako je malba na hedvábí, malba kobaltem na porcelán nebo autorskou grafikou. Ve svém tvůrčím portfoliu má rovněž velkoformátové realizace do architektury. Dlouhá léta se podílí na tvorbě grafických návrhů plakátů, katalogů a dalších tiskovin pro své výstavy a výstavy uměleckých skupin v niž působí. Spoluvytváří knihy básnických sbírek přátel a mnoho dalšího ze světa výtvarného umění. Různorodost autorova tvůrčího potenciálu a realizací postihla monografická publikace vydaná Husitským muzeem v Táboře v roce 2020.

Výstavu můžete navštívit od ZÁŘÍ v tyto dny:

PONDĚLÍ   13:00 – 17:00 hod.
ÚTERÝ   08:00 – 12:00 hod.
STŘEDA   13:00 – 17:00 hod.
ČTVRTEK   08:00 – 12:00 hod.
PÁTEK   zavřeno

Vstupné

Bez vstupného

Více informací

www.muzeumlanskroun.cz

Líbí se vám tato akce?

share