9. 7. 2022 JIŽ PROBĚHLO

Zábavné odpoledne pro děti (Divadlo já to jsem: Kolotoč pohádek, ukázka policejní techniky, canisterapie, BESIP soutěže)

16:00 | nádvoří lanškrounského zámku

Další zábavné odpoledne jsme si pro děti připravili na sobotu 9. července 2022. Tentokrát za námi zavítá Divadlo já to jsem se svým Kolotočem pohádek. Po pohádce se děti mohou těšit na ukázku policejní techniky, canisterapii a stánek BESIP se soutěžemi. Ve stánku od SZEŠ Lanškroun si budete moct zakoupit různé druhy sýrů, jogurty a další dobroty. V případě nepříznivého počasí se akce uskuteční na sále lanškrounského zámku.

Divadlo Já to jsem je potulné seskupení loutek a herců z Jižních Čech. Je součástí rodinného divadla Víti Marčíka, ale svým názvem se chce odlišit, aby nedocházelo k nedopatřením, že někdo jde na staršího vousatého Marčíka, ale ve skutečnosti vidí mladé bez vousů. I když nutno říct, že i těm už vousy rostou. (Samozřejmě, že jen té mužské části souboru.)

Divadlo vzniklo v roce 2007 v Drahotěšicích na statku u Marčíků. Zakládajícími členy byli kamarádi Adam Berger, Vjačeslav Nečunajev, Vítězslav Marčík ml. a babička Juříčková, která nám vařila čaj a kávu, ale hlavně nás tam trpěla. Postupem času se do divadla připojili i (sourozenci) Eva a Jaroslav Marčíkovi.

Kolotoč pohádek

Dvě klasické (lidové) pohádky (O Jeníčkovi a Mařence, O velké řepě) a třetí na požádání (O kohoutkovi a slepičce): propojené a v celku tradičně zpracované divadlem „Já to jsem“ (námi) Vás přivedou do světa loutek (marionet) hrajících své příběhy na našem kolotoči. Pojďme se vrátit k pouličnímu divadlu a starým kolotočům! Živá hudba je, tím pádem, samozřejmostí. Představení je vhodné pro všechny, ale všechny představy asi neuspokojíme.

Délka představení: 40 – 50 minut
Scénář a režie: V. Marčík ml.
Hrají: Jaroslav / Vítězslav Marčík a Eva Marčíková ml.
Scénografie: V. Marčík ml., A. Berger
Výroba: A. Berger, V.Marčík ml.
Loutky: V. Marčík ml., Eva Marčíková (mamka)
Hudba: V. Marčík ml., J.Marčík

Pro publikum: 3+

Vstupné

80 Kč

Více informací

prodej@kclanskroun.cz

Líbí se vám tato akce?

share