20. 8. 2021 JIŽ PROBĚHLO

Zábavné odpoledne pro děti (Divadélko na koleně, soutěže pro děti s Městským muzeem Lanškroun a BESIP)

14:00 | zámecká zahrada

Zábavné odpoledne zahájíme s Městským muzeem Lanškroun, pro děti si připravili hru LISTOVATEL. V 16h nás čeká pohádka od Divadélka na koleně, o tom, jak páni doktoři léčili kouzelníka Magiáše.

14.00 – 18.00 h
Listovatel – Městské muzeum Lanškroun (druhé nádvoří zámku)

Králičí hop – Český svaz chovatelů Lanškroun

Dobroty od SŠ Zemědělská Lanškroun

16.00 h
Divadélko na koleně: Doktorská pohádka (zámecká zahrada)

16.45 h
BESIP stánek s aktivitami pro děti i dospělé (druhé nádvoří zámku)

Občerstvení zajištěno. V případě nepříznivého počasí se akce přesouvá na sál zámku.

 

Každý návštěvník zodpovídá za dodržování platných hygienických opatření
vydané Vládou ČR.

PODMÍNKY PRO ÚČAST NA KULTURNÍCH AKCÍCH

  • doložit negativní RT-PCR test starý nejvýše 7 dní
  • doložit negativní POC antigenní test starý nejvýše 72 hodin
  • absolvovat samotest na místě a prokázat se negativním výsledkem
  • doložit prodělání laboratorně potvrzeného onemocnění covidem-19 v době ne delší než 180 dnů přede dnem konání akce
  • aplikaci očkování proti covidu-19, přičemž od poslední dávky vakcíny (druhé u dvoudávkových vakcín, první u jednodávkových vakcín), musí uplynout nejméně 14 dní

Navíc všichni přítomní musí mít po celou dobu nasazený respirátor bez výdechového ventilu min. třídy FFP2 (KN95 / N95).

Na děti do 6 let se tyto podmínky nevztahují.

O tom, jak páni doktoři léčili kouzelníka Magiáše. Koho by napadlo, že kouzelník Magiáš bude potřebovat doktora! Ale když to přišlo a Magiáš ztratil svůj hlas, jeho pomocník Vincek se musel hodně snažit, aby se na Hejšovinu vypravili slovutní lékaři – hronovský, kostelecký a skalický. Protože doktoři musejí pomáhat Úprava: Úprava: Jarmila Turnovská
Režie: Vojtěch Duřt
Hudba: Vojtěch Duřt, Šimon Knápek
Výprava: Hana Kozubová
Hrají: Tereza Hrubá, Mikuláš Mařík, Petr Strnad, Šimon Knápek nemocným, i kdyby si o nich nic dobrého nemysleli, kouzelníka Magiáše přece jen vyléčili.

LISTOVATEL

Městské muzeum Lanškroun na zábavné odpoledne pro děti 20. 8. 2021 od 14 do 18 hodin na druhé zámecké nádvoří pozvalo projekt „Listovatel“. Vznikl jako diplomová práce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze (UMPRUM) na popud pandemické situace a současného nastavení technologického světa. Autorkami jsou Karolína Matušková z ateliéru grafického designu a vizuální komunikace a Karla Gondeková z ateliéru ilustrace a grafiky.

Listovatel je bezplatná webová platforma distribuující pracovní listy pro děti prvního stupně základních škol nad rámec výuky či pro volný čas. Listy rozvíjí jemnou motoriku, logické uvažování, sebereflexi, kreativitu a myšlení v souvislostech interdisciplinární formou. Obsahem pracovních listů jsou věci kolem nás prolínající se s naším každodenním životem rozdělených do pěti tematických okruhů: komunikace, světlo, čas, stavba a pohyb.
Svět objevujeme společně se zvídavým hlavním hrdinou Karlem Plackou přilétajícím z minulosti ve svém vlastnoručně postaveném časolítáku. Děti provádí tematickými okruhy, zkoumá svět kolem nás a hledá návaznosti současného světa s minulostí, kterou sám prožil. Od dětí se učí poznat přítomnost a fungování technologického světa..

Autorky samy zprostředkují část svého projektu z tematického okruhu Světlo: Duhové spektrum. Téma rozkladu světla a vzniku duhy se přímo váže ke slavnému rodáku našeho města Jana Marka Marci z Kronlandu, který stál u založení vědy o rozkladu světla – spektroskopie.
Krásně ilustrované úkoly si děti mohou samy vybarvit pastelkami přímo na místě. Listy jsou uzpůsobeny pro běžný černobílý tisk A4 a jsou bezplatně dostupné pro širokou veřejnost.
Najdete je na: www.listovatel.cz.

 

Vstupné

Doktorská pohádka – 70 Kč
Doprovodný program (Listovatel, BESIP) – vstupné dobrovolné

Líbí se vám tato akce?

share