18. - 21. 7. 2024

FreshDance fest

Festival pro všechny milovníky tance, pohybu, hudby, umění a kultury jako celku. Užijí si ho děti i dospělí, široká veřejnost i profesionální tanečníci.

4. ročník festivalu FreshDance fest. Tento rok opět přinese spoustu tanečních vystoupení, koncertů, nového cirkusu, street food, výtvarných a pohybových dílen pro děti a další! Zažijte roztančený festivalový Lanškroun. 💛

Festival FreshDance fest se zrodil roku 2021. Je pro všechny milovníky tance, pohybu, hudby, umění a kultury jako celku.

Dramaturgie festivalu je vytvářena tak, aby nabízela něco dětem, mladým, dospělým, rodinám s dětmi i seniorům, široké veřejnosti i profesionálním tanečníkům.

Centrem festivalového dění je krásný areál u Zámku Lanškroun, Jiráskovo náměstí a park u Multifunkčního centra LArt. K festivalu neodmyslitelně patří taneční workshopy, které se konají ve Sportcentru Forea.

FreshDance fest 20. – 23. 7. 2023 – 3. ročník

FreshDance fest 21. – 24. 7. 2023 – 2. ročník

Jindřich, Cirkus trochu jinak
Kdybych nebydlel v Ostravě, chtěl bych bydlet v Lanškrouně. Opravdu. Vřelé přivítání publika při našem představení On The Road, velice ochotný a příjemný organizační tým festivalu, večer jsme zažili snad jednu z našich nejdelších děkovaček po představení Cvičme v rytme. A jako bonus jsou v Lanškrouně policisté, kteří opravdu pomáhají a chrání. Nedělní pohodová snídaně a kávička ve vzniklé food zóně byla jen pomyslné třešnička na dortu. Děkuji Lanškroune.

Bětka, Cirkus trochu jinak
S velkou radostí jsem vystupovala na tomto festivalu. Velké díky publiku, které bylo nabité skvělou energií a také velké díky úžasným organizátorům. Věřím, že jsme se neviděli naposled.

FreshDance fest 22. – 25. 7. 2023 – 1. ročník

Michal Toman, mistr Evropy v capoieře
Má očekávání od FreshDance festu v Lanškrouně nebyla malá, ale i tak mě festival velmi mile překvapil. Myslím, že dokonale boří ještě stále zaběhlý mýtus o tom, že ty dobré a nejlepší festivaly mohou vznikat pouze ve větších městech, což už opravdu dávno neplatí. Já osobně si myslím, že přesně takto má festival a veřejná událost pro lidi vypadat, a nemohu se dočkat, až to třeba za rok zopakujeme. Věřím, že u toho opět budu.

Barbora Machová Křováčková, Taneční divadlo Honzy Pokusila
Účinkování na FreshDance festivalu pro nás bylo moc milým zpříjemněním prázdnin. V krásném prostředí zámeckých zahrad jsme si vychutnávali tři dny nabyté tancem a pohybem v různém pojetí. Díky úžasné atmosféře a celé organizaci jsme se ani necítili, že bychom pracovali, a ve volných chvílích jsme s našimi dětmi využili pestré nabídky pohybových nebo výtvarných dílniček a představení. Program byl tak pestrý a lákavý, že by se za něj nemusel stydět žádný mnohem větší festival s dlouholetou tradicí. Děkujeme za pozvání a doufáme, že se na tuto krásnou akci budeme moci v budoucích letech vracet.