24. - 27. 8. 2022

Lathife

Multi-artový projekt s těžištěm v amatérském, alternativním a undergroundovém divadle. Měl by být pro všechny. Měl by být nabitý a hlavně, měl by být první svého druhu.

Lathife je multižánrový festival, charakteristický svou jiskřivou a pohlcující atmosférou. Během 4 dní na vás čeká více než desítka inscenací od muzikálu, přes klasickou činohru, alternu, loutky až po pantomimu. To vše je doplněné o decentní klubové koncerty.

LArt

18:50

Oficiální zahájení festivalu

19:00

Pražská konzervatoř: B. Smetana - Prodaná nevěsta

opera

Více o akci

22:00

Triarius: Absolovent

Absolvent, jako stále aktuální (nebo stále aktuálnější?) drama o životě v bezpečí, prosperitě, rozežranosti či přežranosti, bezctižádosti, ztráty empatie a bezcitnosti. S happy endem.

Na všechny akce v rámci festivalu je VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ.
Změna programu vyhrazena, možná a pravděpodobná.

Zámek

18:00

Divadlo Exil: Útulek

Komedie o tom, když plyšová přátelství nahradí ta skutečná. Příběh, který zaručeně potěší a pobaví ty, kteří v životě něco vášnivě sbírají.

LArt

20:30

Divadlo Stodola: Jedno jaro v Paříži aneb Krvavá Henrietta

Muzikál pro činoherce, nebo jak sám autor uvádí „grandiózní minimuzikál“, je příběhem lásky a vraždy z dob, kdy Evropa tančila valčík.

muzikál

Apollo music club

23:00

Vladivojna TEPE A ZÁŘÍ

Vladivojna La Chia na koncertě vystoupí se svou novou kapelou Tepe a září, pro kterou vymyslela své vlastní žánrové zařazení - elektromantika. V repertoáru zazní vedle nejnovějšího alba Tam v hluboké tmě tepe a září také několik starších skladeb v čerstvém hávu.

Na všechny akce v rámci festivalu je VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ.
Změna programu vyhrazena, možná a pravděpodobná.

Zámecké nádvoří

18:00

Divadlo KAKÁ: Jak bobr hledal déšť

Autorská lingvistická pohádka s velkou nafukovací dominantou. Co se stane, když dlouho neprší a vyschne řeka? Rosnička skočí do sucha, malé vážky si nemůžou hrát a hráz starého mrzouta raka je úplně k ničemu.

pohádka

Zámek

20:00

Toy Machine z.s.: Faust

Stará truchlohra českých kočovných loutkářů. Faust chtěl vědět a poznat tolik, že byl ochoten pro to obětovat nejen svůj život, ale i život po smrti. Upsal se Mefistovi a jeho duše by měla skončit v pekle.

Více o akci

Stará Mlíkárna

22:00

Reverzní dveře z.s.: Mluvící hlava

Autorská inscenace. O čecháčkovství v naší malé zemi. O nálepkách a maskách, které jsou po nás vyžadovány a za které se vlastně rádi schováváme. Jsme srabi na to se jich zbavit.

Apollo music club

23:55

Čtvrt na smrt

Čtvrt na smrt je kapela básníka a hudebníka Jana Vacíka (zpěv, kytara), kterého v plné elektrifikované verzi doplňuje Jiří Sejf (bicí), Jakub Hartmann (baskytara), Keishiro Mikawa (violoncello), Dalibor Hrubeš (el. kytara) a Anna Kurková (saxofon, příčná flétna).

Na všechny akce v rámci festivalu je VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ.
Změna programu vyhrazena, možná a pravděpodobná.

LArt altán

16:00

Brambůrky: Hrnečková Karkulka

Inscenace Hrníčková Karkulka komponuje různé varianty pohádek Červená Karkulky. Jedná se o loutkové představení, loutky jsou zde převážně tvořeny z kuchyňského náčiní (vařečky, forma na bábovku atd.).

pohádka

LArt

17:30

Divadlo ve Středu : Autobus na lince 21A

Hra jednoho herce, který ztvární osm postav. Jsou to: řidič autobusu Ron Huber, dále Gladys - starší dáma vracející se z nákupu, "předseda" Francis - pastor Církve demokratického pokroku, student politických věd, Ne-Dave, tj. muž, který se nejmenuje Dave, pak "kapitán" Papundekl - opilec, Steve - schizofrenní mladík a Jim Shiply - muž s pistolí.

19:30

Brambůrky: Cvičme v rytme

Welcome back! Hubnutí je proces, kdy se snižuje celková tělesná hmotnost jedince.
Kalorie (značka cal) je jednotka energie, která se v praxi objevuje hlavně při vyjadřování energetické hodnoty potravin.

Více o akci

Stará mlíkárna

21:00

Kozel ve fraku: Kukačka - Přesto zůstal člověkem

Jeden skromný večer věnovaný jednomu skromnému člověku. Představení o lásce a hledání víry, životě a smrti, ale i o lidské krutosti a nenávisti. Inscenace s nadsázkou kombinuje všemožné i nemožné divadelní žánry a styly.

22:30

Divadlo Procity: Královna And

Měla jsem sen. Dostala jsem všechno, co jsem chtěla. Možná to byla noční můra. Myslela jsem si, že můžu létat. A tak jsem skočila. Nikdo si toho ani nevšiml. Kdybych to všechno věděla, udělala bych to znovu?

Apollo music club

23:55

Plum Dumplings

Alternative indie rock, pro který jsou typické dynamické přechody z minimalistických pasáží do ostřejších (někdy až noiseových), které pročesává zpěv ve francouzském a českém jazyce. Ten si pak nemilosrdně pohrává s textem, který je mnohdy inspirován literární předlohou (Hájíček, Reiner, Murakami, Breton).

Na všechny akce v rámci festivalu je VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ.
Změna programu vyhrazena, možná a pravděpodobná.