září - květen 2022/2023

Divadelní improvizace

Kurz pro mládež i dospělé

Lektoruje MgA. Barbora Benčíková

Kurz je určen pro všechny, kteří chtějí poznat sami sebe skrze kreativní pohyb. Je vhodný i pro úplné začátečníky bez zkušeností s divadlem. Od klasického divadla se liší tím, že se nebudeme učit nazpaměť žádné scénáře, naopak budeme objevovat jak vystavět příběh improvizovaně. Kurz je nastaven tak, aby se jeho účastníci postupně pomocí různých cvičení a technik naučili pohotově reagovat. Kurzy jsou především praktické, prokládané teorií v průběhu.

V prvním pololetí se budeme věnovat především technikám a hrám, které nás naučí práci s vlastním tělem. V druhém pololetí se více zaměříme na formáty improvizovaného divadla a některé z nich si vyzkoušíme.

Pro otevření kurzu je potřebné minimum 6 přihlášených účastníků.

Pokyny k úhradě kurzu budou jednotlivým účastníkům zaslány v průběhu měsíce září. Kurzovné bude hrazeno pololetně. Platbu, za první pololetí, je nutné uhradit nejpozději do 9. října 2022.

V případě přerušení kurzu z důvodu pandemie Covid 19 se kurzovné nevrací. Garantujeme odučení zbývajících lekcí v náhradních termínech.

Barbora Benčíková

Bau, jak si sama sobě říká, se věnuje divadelní improvizaci několik let. V Brně byla součástí improvizační skupiny Tamti. Má za sebou zkušenost v Berlíně, kde žila a byla součástí imerzivního projektu Dreamworld (imerzivní zn. že herci interagují s diváky a často ve své roli improvizují). V divadle vnímá přesah i do terapie, tzv. dramaterapie či jako cestu seberozvoje.

Cena

DOSPĚLÍ
1 700 Kč / 10 lekcí / pololetí

DĚTI
1 500 Kč / 10 lekcí / pololetí

1 lekce = 60 min

Líbí se vám tento kurz?

share

4. ADVENTNÍ NEDĚLE

Pro zpříjemnění předvánočního času pro vás máme malý dárek v podobě 15% slevy na vstupenky. Slevový kód stačí zadat do pole číslo slevové karty při nákupu vstupenek na kterékoliv představení.

Počet použití slevového kódu je omezen!

 

SLEVOVÝ KÓD: vanoce15