září - červen

Hra na kytaru

Kurz pro děti i dospělé

Lektoruje Jirka Hurych, Simča Oláhová, Petr Knoll

Lektoři Simča, Jirka a Petr učí každého žáka individuálně, maximálně po trojicích, podle toho, jak je kdo zdatný. Kurz probíhá po celý školní rok, jednotlivé lekce 1x týdně. V srpnu se pořádá zakončení kytarové sezóny v zámeckých zahradách.

Simona Oláhová

Simča prý hraje na kytaru od svých 15ti let, ale málokdo jí věří, ve skutečnosti to vypadá, jako kdyby se s kytarou již narodila:-) Hru na kytaru učí v Kulturním centru již osmým rokem. Hraje a zpívá v dívčí vokální kapele Hlasy ve tmě a v hudebním uskupení Dou Na Boso. Doprovází lanškrounský smíšený sbor pod vedením Vladimíry Jetmarové.

Jirka Hurych

Kytara prý s Jirkou putuje životem už tolik let, že je ani nespočítá, ale začal hrát ještě dýl než Simča. Prošel několika styly hudby od folku, lidové hudby, blues, rocku až po metal. Vystupuji sám jako písničkář nebo s rockovou kapelou Dragon.

Petr Knoll

S muzikou začal v osmi letech, kdy začal hrát na housle u pana Zastoupila.  Poté, v období vzdoru, přišla kytara, na kterou se učil hrát u pana Berana . Oba kantoři byli skvělí . Velkou zkušenost dalo Petrovi působení v lanškrounském Big Bandu Pepy Pilného.  Následovala další hudební uskupení, např. s Iljou Michalcem.  Petr učí s malými přestávkami přibližně 9 let .

Pokud máte rádi jakoukoliv hudbu a chcete si jí zahrát na kytaru pro sebe, k táboráku či se dostat i na pódium, pak všem rozhodně doporučuji se přihlásit na hodiny kytary k Jirkovi Hurychovi, Simče Oláhové a Petru Knollovi. Jejich výuka není nijak drastická nebo pod tlakem. Jde o pohodové vyučování, kde trpělivost Vašeho zdokonalování při hře na kytaru je jen na Vás. Já, jakožto dlouholetý žák, musím jen chválit za to, co všechno mi do hudebního života tahle parta učitelů dala. Od začátku až do konce se mi věnovali naplno, stejně jako každému z jejich žáků a nevzdávají se, i když je někdo třeba pomalejší.

Na závěr, abych nepsal slohy… Vyzkoušejte si to a uvidíte, že nekecám!

A na úplný závěr chci ještě jednou poděkovat Jirkovi, Simče a Péťovi za všechno co mě naučili v kytaře či zpěvu a za všechen posun dál až na koncertní pódia.

Mára RockDemon (ReGen)

 

Na kytaru do KC jsem začal chodit, když už jsem uměl zahrát nějakou jednoduchou písničku, ale to není podmínkou, myslím, že většina začíná od nuly. Všichni lektoři jsou hodní, trpěliví a mně osobně v začátcích motivovali a na hodiny jsem se vždycky těšil. Pokud se chcete naučit hrát podle not a divokých partitur, nebudete na správném místě, ve výuce převládá praxe nad teorií, ale pokud je Vaším cílem popadnout kytaru u táboráku a „zabékat“ nějaký písničky, tak to je místo přesně pro Vás! V neposlední řadě bych chtěl podotknout, že Jirka, Petr i Simča jsou ostřílení muzikanti, takže Vám pomohou i v otázkách vystupování nebo výběru správného nástroje. Nebojte se stanovit si vyšší cíle, buďte aktivní a všechno úsilí se Vám vrátí dvojnásob.

Ivo Polášek (ReGen)

Cena

200 Kč za lekci (45 min)

Líbí se vám tento kurz?

share