Kvízy

Prověřte své znalosti! Připravili jsme pro vás novinku v podobě ONLINE KVÍZŮ. V prvních třech kvízech zavítáme do světa klasické hudby, filmů a říše pohádek. Jako bonus jsme pro vás nachystali také speciální velikonoční kvíz.
 

KVÍZ 6 A máme tu další filmový kvíz. Tentokrát ale zavítáme do filmu českého. Jaký je váš nejoblíbenější český film? Podělte se o to s námi v komentáři na Facebooku nebo Instagramu KC LA.
KVÍZ 5 Po speciálním velikonočním kvízu, do kterého se vás zapojilo opravdu mnoho, tu pro vás dnes máme kvíz na téma výtvarné umění. Víte jak má položeny ruce Mona Lisa, nebo ve které zemi se nachází Tate gallery?
KVÍZ 4 – speciál Velikonoce jsou největším křesťanským svátkem. Jsou ale také obdobím lidových tradic a vítání jara. Pojďte si s námi připomenout jejich význam, zvyky a obyčeje v našem speciálním kvízu. Pět soutěžících s nejvyšším počtem bodů bude odměněno.
KVÍZ 3 Třetí kvíz u filmu ještě zůstane. Tentokrát ale bude pro naše menší diváky. Děti od 7 let ho hravě zvládnou. Pojďte nahlédnou do říše pohádek a zkuste si, jak dobře je znáte.
KVÍZ 2 Ve druhém kvízu, který pro vás připravil náš filmový dramaturg Tom, se pozastavíme u filmu. Jak dobře znáte zahraniční ale i českou filmovou tvorbu?
KVÍZ 1 Náš první kvíz na téma Klasická hudba vyzkouší vaše znalosti právě v této oblasti. Osmá otázka kvízu zahrnuje zvukovou ukázku. Poznáte o jakou operu se jedná?


 

Pravidla kvízu

  • Kvízy budou postupně zveřejňovány na našich webových stránkách a sociálních sítí, a to pomocí webové aplikace Google Forms. K účasti není nutné vlastnit účet na Googlu, do kvízu stačí vyplnit pouze přezdívku.
  • Během hry je zakázáno jakkoliv používat zařízení s přístupem na internet, stejně tak kalkulačky, encyklopedie, slovníky apod.
  • Kvízu se účastní jednotlivci, nikoli týmy.
  • Jeden kvíz obsahuje 10 otázek. Odpovědět musíte vždy, otázky nelze přeskakovat.
  • Na jednu otázku je možné uvést vždy maximálně jednu odpověď.
  • Za správně zodpovězenou otázku získáte 2 body (za špatnou odpověď nejsou body strhávány).
  • Po ukončení kvízu se zobrazí Vaše konečné skóre.
  • Kvíz není věkově omezen a je zdarma.

Prosíme, přistupujte ke kvízu jako k vědomostní zábavě, která vám má především zpestřit den, respektujte proto základní pravidla kvízu.