25. 8. 2017

DUO TERES – koncert

DUO TERES (Lucia Fulka Kopsová – housle a Tomáš Honěk – kytara) je komorní soubor mimořádného nástrojového spojení,který se od začátku svojí existence zabývá převážně hudbou původně napsanou pro housle a kytaru. Postupem času se zájem dua přesunul spíše na hudbu 20. a 21. století a na konci roku 2010 vyšlo první album, které velice kladně ocenila hudební kritika. Objevily se na něm skladby Jana Nováka, Antonína Tučapského, Jana Truhláře, ale i Niccola Paganiniho. Od roku 2011 postupně vznikal projekt s názvem „Pražský kaleidoskop“, který kombinuje hudbu klasických a jazzových skladatelů. Renomovaní skladatelé napsali skladby přímo pro Duo Teres. Jedná se o hudbu takových osobností jako Jan Freidlin, Lukáš Hurník, Ondřej Kukal, Martin Brunner, Karel Růžička a Matej Benko. Stejnojmennou skladbu Jana Freidlina uvedlo duo několikrát v koncertantní verzi s Radomským komorním orchestrem (PL) nebo s Moravským komorním orchestrem. Od roku 2015 je duo členem České asociace komorní kytary. V roce 2016 vznikl nový hudební pořad „Shakespeare – Sonety v hudbě“ ve spolupráci s vynikající sopranistkou Lucií Silkenovou. Čeští a slovenští skladatelé,
Š. Balcarová, M. Benko, M. Brunner, J. Filas, L. Hurník, J. Chvojka, O. Kukal, Z. Merta, zhudebnili sonety Williama Shakespeara.
Za celou dobu svého působení (od r. 2007) potvrdilo Duo Teres svoji interpretační kvalitu řadou ocenění z mezinárodních komorních soutěží (1. cena Gorizia, 1. cena Vidnava, 3. cena Aschaffenburg) a studovalo na kurzech u mnoha renomovaných osobností např. Marco Socías, Paolo Pegoraro, Pavel Šporcl atd.
www.duoteres.com

Líbí se vám tato fotogalerie?

share

Uzavření pokladny KC Lanškroun

Vážení návštěvníci, pokladna Kulturního centra Lanškroun bude od pondělí 8. srpna 2022 do 31. srpna 2022 UZAVŘENA. Vstupenky je možné zakoupit v Infocentru Lanškroun a online na našem webu. Děkujeme za pochopení.