6. 6. 2017

NA KOLE DĚTEM

Od roku 2010 probíhá vždy začátkem léta veřejná cyklotour „Na kole dětem“napříč Českou republikou. Jedná se o jedinečnou akci, která se svým charakterem a rozsahem zařadila mezi významné sportovní projekty. Cílem je nejen šířit radost z pohybu a životní motivaci, ale především podpořit onkologicky nemocné děti. Cykloturistika je krásný sport, který sbližuje lidi a je spojený s poznáváním krajiny.

V roce 2017 startoval již 8. ročník a jeho dvě etapy vedly právě destinací Orlických hor a Podorlicka. Peloton cyklistů v čele s Josefem Zimovčákem, kterého znají cyklisté po celém světě nejen díky jeho účasti na Tour de France či jízdě na vysokém kole tzv. „kostitřasu“, vyrazil na desetidenní cyklojízdu napříč celou Českou republikou. Během jízdy cyklisté zavítali do měst a obcí a navštívili různé kraje ČR, zastavili se v partnerských městech a osobním příkladem, formou osvěty a propagace předali široké veřejnosti odkaz: „My, kdo máme štěstí, že jsme zdraví, musíme pomáhat těm, kdo ho mají méně.“
Přidat se mohl každý na kousek, jednu etapu, nebo celou trasu. Podpořit tento projekt mohl každý. Ať už absolvováním kouskem, jednou nebo celou trasou, případně jako jednotlivec ve veřejné sbírce.

Líbí se vám tato fotogalerie?

share