16. 9. 2017

Oživlá historie aneb lanškrounské památky jak je neznáme

Dny evropského dědictví každoročně v měsíci září otevírají nejširší veřejnosti brány nejzajímavějších památek, budov, objektů a prostor, včetně těch, které jsou jinak zčásti nebo zcela nepřístupné. V sobotu 16. září 2017 se od 19.19 hodin uskutečnily Dny evropského dědictví v Lanškrouně pořádané městem Lanškroun ve spolupráci s Městským muzeem Lanškroun a Kulturním centrem Lanškroun.

„Návštěvníci památek se sešli na náměstí A. Jiráska v 19.19 hodin na nádvoří zámku. Jako první proběhla poprava Barbory Pekeřínové katem Pírkem. Poté se v kočáře projel duch vrchního správce Riedra. Dalším navštíveným místem byl kostel sv. Anny, kde vás u náhrobků ve zdi přivítaly strašidla. Zde také proběhla ohnivá show, komorní koncert a setkání s historickými postavami Barborou Perníkářovou a Annou Erxlebenovou. Prohlídka byla zakončena dobýváním zájezdního hostince Krčma švédskými vojsky a posezením u žejdlíku piva s vědcem Janem Markem Marcim.

Akce pořádaná Městem Lanškroun ve spolupráci s Muzeem Lanškroun a Kulturním centrem Lanškroun.

Líbí se vám tato fotogalerie?

share

Uzavření pokladny KC Lanškroun

Vážení návštěvníci, pokladna Kulturního centra Lanškroun bude od pondělí 8. srpna 2022 do 31. srpna 2022 UZAVŘENA. Vstupenky je možné zakoupit v Infocentru Lanškroun a online na našem webu. Děkujeme za pochopení.