1. 12. 2019 JIŽ PROBĚHLO

I. adventní neděle – Orchestr Václava Marka – MODRÁ HVĚZDA VÁNOC

17:00 | náměstí J. M. Marků

Speciální koncertní program věnovaný svátkům vánočním, aneb jaká hudba zněla nejen o prvorepublikových Vánocích (např.: White Christmas; Tiše padá sníh; Jingle Bells; Prosinec a sníh; Let It Snow; aj.).

Sledujte událost na facebooku ať vám nic neunikne: https://www.facebook.com/events/855596631536085/

 

ansámbl, který Václav Marek založil v září 1999, interpretuje taneční a swingovou hudbu 30. a 40. let 20. století. Za dobu svého působení má za sebou řadu vystoupení a spolupráce s Klicperovým divadlem v Hradci Králové, Východočeským divadlem v Pardubicích, palácem Žofín a Divadlem Semafor v Praze, Týnišťským swingovým festivalem a dalšími, jakož i zahraniční hostování v Norimberku, Lipsku, Drážďanech a Bruselu. Hostiteli mu byli také např. Pražský hrad, Česká televize, Český rozhlas a Tv Prima.

S Blue Star spolupracovala či spolupracuje řada osobností jako Jiří Suchý, Jitka Molavcová, Josef Zíma, Daniela Šinkorová, Aleš Cibulka, Jan Rosák, členové Divadla Járy Cimrmana v čele se Zdeňkem Svěrákem, Michal Stejskal a další. V lednu 2006 vydal Václav Marek a jeho Blue Star debutové cd Opus One (křtitelé Táňa Fischerová, Jiří Suchý, prof. Pavel Pafko) a v říjnu 2008 druhé cd Několik přání (křtitelé Jitka Molavcová, Jiří Suchý, prof. Pavel Pafko) ve speciální edici, jehož součástí je mj. i knížečka pamětí hudebního skladatele a předního aranžéra Orchestru R. A. Dvorského pana Václava Pokorného, věnované k jeho devadesátým narozeninám. Třetí cd, Swing and Dance Music 30 – 40s, bylo vydáno v listopadu 2011 a obsahuje skladby anglo-americké provenience (kmotrou byla mj. Pavlína Filipovská).

1.12. nám J. M. Marků

  • 16:00 Pardubičtí trubači
  • 17:00 rozsvícení vánočního stromu
  • Orchestr Václava Marka and his Blue Star
  • 18:20 kapela One Brain

Vstupné

bez vstupného

Více informací

josefina.kratka@kclanskroun.cz

Líbí se vám tato akce?

share