1. 12. 2019 JIŽ PROBĚHLO

I. adventní neděle – Orchestr Václava Marka – MODRÁ HVĚZDA VÁNOC

17:00 | náměstí J. M. Marků

Speciální koncertní program věnovaný svátkům vánočním, aneb jaká hudba zněla nejen o prvorepublikových Vánocích (např.: White Christmas; Tiše padá sníh; Jingle Bells; Prosinec a sníh; Let It Snow; aj.).

Sledujte událost na facebooku ať vám nic neunikne: https://www.facebook.com/events/855596631536085/

 

ansámbl, který Václav Marek založil v září 1999, interpretuje taneční a swingovou hudbu 30. a 40. let 20. století. Za dobu svého působení má za sebou řadu vystoupení a spolupráce s Klicperovým divadlem v Hradci Králové, Východočeským divadlem v Pardubicích, palácem Žofín a Divadlem Semafor v Praze, Týnišťským swingovým festivalem a dalšími, jakož i zahraniční hostování v Norimberku, Lipsku, Drážďanech a Bruselu. Hostiteli mu byli také např. Pražský hrad, Česká televize, Český rozhlas a Tv Prima.

S Blue Star spolupracovala či spolupracuje řada osobností jako Jiří Suchý, Jitka Molavcová, Josef Zíma, Daniela Šinkorová, Aleš Cibulka, Jan Rosák, členové Divadla Járy Cimrmana v čele se Zdeňkem Svěrákem, Michal Stejskal a další. V lednu 2006 vydal Václav Marek a jeho Blue Star debutové cd Opus One (křtitelé Táňa Fischerová, Jiří Suchý, prof. Pavel Pafko) a v říjnu 2008 druhé cd Několik přání (křtitelé Jitka Molavcová, Jiří Suchý, prof. Pavel Pafko) ve speciální edici, jehož součástí je mj. i knížečka pamětí hudebního skladatele a předního aranžéra Orchestru R. A. Dvorského pana Václava Pokorného, věnované k jeho devadesátým narozeninám. Třetí cd, Swing and Dance Music 30 – 40s, bylo vydáno v listopadu 2011 a obsahuje skladby anglo-americké provenience (kmotrou byla mj. Pavlína Filipovská).

1.12. nám J. M. Marků

  • 16:00 Pardubičtí trubači
  • 17:00 rozsvícení vánočního stromu
  • Orchestr Václava Marka and his Blue Star
  • 18:20 kapela One Brain

Vstupné

bez vstupného

Více informací

josefina.kratka@kclanskroun.cz

Líbí se vám tato akce?

share

Uzavření pokladny KC Lanškroun

Vážení návštěvníci, pokladna Kulturního centra Lanškroun bude od pondělí 8. srpna 2022 do 31. srpna 2022 UZAVŘENA. Vstupenky je možné zakoupit v Infocentru Lanškroun a online na našem webu. Děkujeme za pochopení.