7. 5. 2024

Gabriela Beňačková & orchestr Severočeského divadla opery a baletu, Ústí nad Labem

19:00 | sál Multifunkčního centra LArt

Světově proslulá slovenská operní pěvkyně Gabriela Beňačková zamíří v rámci svého závěrečného koncertního turné Gabriela Beňačková aneb Mařenka, Rusalka a Jenůfa se loučí také do Lanškrouna. Předprodej vstupenek bude zahájen začátkem prosince.

Gabriela Beňačková oslnila publiku poprvé v roce 1970, kdy debutovala v pražském Národním divadle ještě jako studentka vysoké školy. V průběhu let na nejprestižnějších operních jevištích světa ztvárnila desítky operních rolí, avšak jejím nejmilovanějším repertoárem zůstala vždy česká hudba.

Po více než padesáti letech své aktivní kariéry se nyní rozhodla, že se se svým milovaným zpěvem rozloučí, a to rolemi, které ji provázeli od prvopočátku její kariéry. Posluchači koncertu se mohou těšit na ryze českou hudbu A. Dvořáka, B. Smetany či L. Janáčka. V podání Gabriely Beňačkové naposledy zazní árie a dueta z Prodané nevěsty, Rusalky a Její pastorkyně.

Gabriela Beňačková svým mistrovstvím ovlivnila několik generací a koncert bude poslední možností slyšet její stříbrný soprán s pověstnou slovanskou slzou v hlase.

 

Program koncertu

  • Prodaná nevěsta,
  • Rusalka
  • Její pastorkyně
  • česká písňová tvorba L. Janáčka, B. Smetany a A. Dvořáka.

Orchestr Severočeského divadla opery a baletu účinkuje ve všech inscenacích, které jsou na repertoáru divadla. V obsazení 41 členů interpretuje i nejnáročnější díla české a světové operní, operetní i baletní literatury.

Významná je i jeho pravidelná činnost koncertní. Na repertoáru orchestru je mimo jiné Smetanova Má vlast, Dvořákova Novosvětská symfonie a Slovanské tance, Čajkovského Patetická symfonie a Slavnostní předehra 1812, Symfonie č. 4 Johanesse Brahmse, Musorgského Obrázky z výstavy či Les Préludes Franze Liszta.

Ke spolupráci zve orchestr SDOB špičkové sólisty. Ivana Ženatého doprovázel v Dvořákově Houslovém koncertu a moll,  Igora Ardaševa v Čajkovského Klavírním koncertu b moll, s varhaníkem Alešem Bártou nastudoval Janáčkova Tarase Bulbu. Spolu s operním sborem a sólisty uvádí díla vokálně instrumentální, jako jsou Dvořákova Stabat Mater a Mozartovo, Verdiho a Dvořákovo Requiem.

Vstupné

Předprodej 640 Kč
Na místě 740 Kč

Více informací

cs.operamladych.com/about

Líbí se vám tato akce?

share