4. 7. - 30. 9.

VÝCHODNÍ ČECHY OČIMA AMERIČANA

| Městská knihovna Lanškroun

Fotografické koláže atraktivních míst Východních Čech od američana George Thompson.

Ve Východních Čechách lze navštívit řadu hradů i zámků, starobylých vojenských pevností a opevnění, městských památkových rezervací a mnoho dalších atraktivních památek renesanční, barokní, secesní i moderní meziválečné architektury.

Výstavu tvoří 8 velkoformátových plakátů, jednotlivé plakáty jsou věnovány těmto městům: Hrádek u Nechanic, Jičín, Josefov, Košumberk a Luže, Kuks, Kunětická Hora a Ležáky, Litomyšl, Náchod a Ratibořice.

George Thompson (nar. 1957) – přestože je občanem Spojených států, bydlel na více než 43 různých místech: v devíti státech USA, na Novém Zélandu, v Japonsku a v letech 2012 – 2015 v České republice. Má tituly z fyziky, japonštiny a architektury. Pracoval jako architektonický stážista, asistent v ochraně malého města, organizátor komunity, ředitel komunitního dostupného bydlení a učitel angličtiny. Má rád architekturu, zahradnictví a historii. Vyznačuje se podivuhodnou schopností odhalit zajímavé detaily ve všem, co ho obklopuje, a dokáže je zachytit z neobvyklého úhlu pohledu. Jeho fotografie nám objevují mnoho skrytých a přehlížených míst.

Vstupné

Bez vstupného

Líbí se vám tato akce?

share