1. - 22. 12. 2024

Adventní Lanškroun

Nekrásnější období roku, sváteční čas plný očekávání a radostných chvil strávených v rodinném kruhu nebo ve společnosti našich sousedů, kolegů a známých, díky kulturnímu programu na náměstí J. M. Marků.

Zpomalte a prožijte s námi atmosféru Vánoc. 💙

Zažijte rozzářený Adventní Lanškroun.

Okouzlí vás naše vánoční městečko s Ježíškovou poštou, betlémem a bohatým kulturním programem pro malé i velké. Adventní domky zaplní řemeslníci a prodejci občerstvení, kteří provoní náměstí punčem, sladkým trdelníkem a dalšími dobrotami.

Již 5 let jsme zapojeni do projektu Náš Ježíšek, jehož cílem je návrat k české tradici a původním zvykům.

Náš Ježíšek spojuje veškeré adventně-vánoční dění ve veřejném prostoru – kulturně společenské i komerční. Svým patronátem a programem křesťansko–lidových zvyků spojuje městské trhy, oslavy a kulturní programy v celé zemi ve festival tradičního adventu a Vánoc.

Jsme rádi, že i město Lanškroun se mohlo k tomuto projektu připojit a usilovat tak o návrat k našim kořenům vycházejícím z lidové, umělecké a křesťanské tradice adventně-vánoční doby.

Ježíškova nebeská kancelář 
Připomenutí krásného zvyku a zavedení nové tradice ve veřejném prostoru. Každý návštěvník malý i velký má možnost napsat své přání Ježíškovi na nekonečně dlouhý dopisní papír.

A víte, jak dlouhý dopis jsme v roce 2022 v Lanškrouně napsali?
Dopis dlouhý 90 metrů!