28. 10. 2023

Jazz A Little Otherwise

Festival si klade za cíl prezentovat neznámé, ale umělecky zajímavé kapely a interprety, kteří hrají převážně vlastní tvorbu stylově pohybující se okolo jazzu a příbuzných směrů.

Jednodenní hudební festival JAZZ A LITTLE OTHERWISE má především za cíl prezentovat méně známé talentované, ale umělecky zajímavé kapely a interprety, kteří hrají vlastní tvorbu stylově se pohybující okolo jazzu a příbuzných směrů. Letos proběhne již 22. ročník.

Lucky Joke

Lucky Joke je seskupení muzikantů z Litomyšle, které vzniklo v roce 2015. Jedná se o stylově různorodou muziku, která se dá zařadit pod jazz-rock, jazz-funk, fusion, soul a rhythm&blues. Původní sestava bylo kvarteto, jež natočilo v roce 2016 živou desku Living Proof. V minulých letech si Lucky Joke měli možnost zahrát před předními českými hudebníky: Lubošem Andrštem, Vladimír Mišíkem, –123min., spolupracovalo též se špičkou českého jazz-soulu (basista Miloš Klápště a zpěvačka Sisa Fehérová), kteří s kapelou na některých koncertech hostovali…

Robert Balzar Trio

Trio vzniklo v roce 1996, od té doby nahrálo šest alb + jedno DVD. Většinu repertoáru tvoří vlastní skladby, nebo úpravy nejen jazzových standardů. Robert Balzar Trio hrálo také na mnoha zahraničních koncertech/festivalech (USA, UK, Turecko, Švédsko, Maďarsko, Izrael,…)

MØW

Polská skupina MØW debutovala v roce 2018 u košického vydavatelství Hevhetia albem Historie zebrane. Druhé album W jednym pokoju vydala na konci loňského roku doma v Polsku. V čele kvarteta stojí energická a hlasově všestranná zpěvačka Ania Bratek, na klavír hraje Aga Derlak (i u nás známá také jako kapelnice vlastního jazzového tria), na kontrabas hraje Mateusz Szewczyk a na bicí Adam Wajdzik.

Program bude brzy zveřejněn.

Vstupné 220 Kč

Jednodenní hudební festival JAZZ A LITTLE OTHERWISE má především za cíl prezentovat méně známé talentované, ale umělecky zajímavé kapely a interprety, kteří hrají pouze vlastní tvorbu stylově se pohybující okolo jazzu a příbuzných směrů a kteří mají nedostatek možností se veřejně prezentovat.

Pro každý ročník jsou vybrány amatérské kapely, popř. jeden profesionální host. Festival probíhá vždy v 2. polovině října.