1. 5. 2022

Majáles

Studentské oslavy příchodu máje, oslava krás studentského života. Pořádají žáci 3. ročníku a septimy Gymnázia Lanškroun ve spolupráci s KC Lanškroun a městem Lanškroun.

Přichází svátek všech studentů oslavující příchod jara. Pro budoucí maturanty je chvilkou oddychu od trýznivého učení. Pro letošní rok si studenti gymnázia zvolili téma „Z pohádky do pohádky“, a tak 1. května od 13:00 hodin na náměstí Jana Marka Marků můžete potkat pohádkové postavy z nejrůznějších pohádek a animáků.

1. 5. 2022 od 13:00 hod. na nám. J. M. Marků na téma Z pohádky do pohádky

13:00 Zahájení – Začátek průvodu
14:00 Brass Company
14:50 Přehlídka Reram
15:10 Taneční vstup děti – Sluníčko, Zumba, I. Z. Dance
15:40 Vystoupení septimy
16:30 Trocha klidu
17:30 Vystoupení 3. ročník
18:20 Po Přechodě
19:30 Taneční vstup dospělý
20:20 Eliška Urbanová & SoulOžil
21:25 Překvapení
21:45 Nirvana Revival

Nirvana Revival
Pro tuto partu muzikantů z Nirvana tribute Czech – In The Name Of Cobain je stylizace a feeling koncertů Nirvany srdeční záležitostí. Kapela je fanoušky považována za nejvíce autenticky propracovaný revival Nirvany v ČR, na Slovensku i v Německu. Mohou nabídnout kromě standardního vystoupení i unplugged show s jeho pravou atmosférou a vizuelními prvky, která byla odehrána v New Yorku v roce 1994. Nirvana Tribute Czech je založena pro všechny fanoušky a příznivce živých vystoupení k připomenutí legendy Kurta Cobaina a jeho nadčasového zpracování stylu hudby.

Eliška Urbanová a SoulOžil
Big bandový soul & funky v podání mladého, skvělého devítičlenného bandu v čele se zpěvačkou Eliškou Urbanovou. Kapela vznikla s úmyslem vdechnout nový život soulu, ale „neštítí“ se ani funku a R&B. Soul ožil klade důraz jak na kvalitu a přesnost souhry, tak na energii, kterou rádo přenáší z pódia na publikum.

Trocha klidu
Trocha Klidu je čtyřčlenná česká pop-rocková kapela. Založena byla v březnu 2014 s jasnou vizí, psát české zpěvné písničky. Tato vize přetrvala, avšak povyrostla o chytlavé melodie, čirou myšlenku textů a otevřený přístup k fanouškům. Kamarádské pouto uvnitř kapely napomáhá úspěchům kapely. V březnu vyhráli soutěž o předkapelu Chinaski v rámci Rockfield tour 2015. V roce 2017 odehrála kapela vydařené turné s kapelami UDG a OVOCE. V létě téhož roku si zahráli na kultovním festivalu České a moravské hrady. V roce 2018 odjeli akustické turné s pisníčkářem Pokáčem a vyhráli soutěž o předskakování Markovi Ztracenému na jeho koncertě ,,10 let od Ztrácíš“ ve Foru Karlín.

Lanškrounský Majáles a jeho pořádání je v rukou 3. ročníku a septimy místního gymnázia. Kulturní centrum Lanškroun studentům s organizací této májové slavnosti pomáhá avšak velká část práce je skutečně na studentech samotných. Podílejí se na organizaci akce již od jejího začátku – zařizují sponzoring, zdobí májku a připravují harmonogram akce.

Majáles v Lanškrouně má vždy svoje téma, které vybírají samotní studenti. V minulých letech jsme se setkali s tématy: Evoluce hudby, Televizní svět, Čím jsem chtěl být, když jsem byl malý, Klapka, kamera, akce.

Majáles zahajujeme na náměstí Jana Marka Marků před budovou gymnázia proslovem starosty města, za kterým následuje studentský průvod doprovázený bubeníky. Po průvodu běží až do večerních hodin kulturní program plný koncertů a přehlídek. Samozřejmě nikdy nechybí vystoupení samotných organizátorů – studentů gymnázia.

4. ADVENTNÍ NEDĚLE

Pro zpříjemnění předvánočního času pro vás máme malý dárek v podobě 15% slevy na vstupenky. Slevový kód stačí zadat do pole číslo slevové karty při nákupu vstupenek na kterékoliv představení.

Počet použití slevového kódu je omezen!

 

SLEVOVÝ KÓD: vanoce15