říjen - březen 2024/2025

Lanškrounská dřevěná píšťalka

Kurz pro děti

Lektoruje Marie Střechová, Jitka Jansová

Hravá forma výuky na zobcovou flétnu ve skupině do 10 dětí je vedena zkušenými lektorkami s dlouholetou pedagogickou praxí. Lektorky vedou kroužek již mnoho let a snaží se, kromě rozvoje hudebního sluchu, jemné motoriky a dechové kapacity, aby děti hudba bavila. Na kurz s dětmi docházejí rodiče, kteří se aktivně v jednotlivých lekcích zapojují – s dětmi hrají na flétnu, vytleskávají rytmus, nebo si jen hodinu užívají.

Přihlášky je možné zasílat od 17. června 2024 do 8. září 2024. Informační schůzky ke kurzům budou probíhat v termínech 17. 9., 18. 9. a 19. 9. 2024 od 16 hodin v Multifunkčním centru LArt. Termín schůzky bude každému přihlášenému zaslán elektronicky.

Marie Střechová
Lektorkou Lanškrounské dřevěné píšťalky jsem od roku 1981, začínala jsem s paní Věrou Vychytovou a paní Martou Obrovou a dodnes se jedná o můj koníček. Povoláním jsem učitelka ZUŠ, mým hlavním oborem je výuka hry na klavír. Hru na zobcovou flétnu jsem studovala na kurzech u prof. Václava Žilky, jehož projekt  Dřevěná píšťalka byl inspirací k Lanškrounské dřevěné píšťalce. Jsem také členkou Lanškrounského smíšeného sboru.

Jitka Jansová
Jitka je v současné době na mateřské dovolené se dvěma malými syny, jinak učí na ZŠ v Žichlínku. Na flétnu hraje od svých 5ti let a sama je absolventkou kurzu Lanškrounské dřevěné píšťalky, Máša Střechová byla dokonce její lektorkou a později učitelkou na ZUŠ. Kurz hry na zobcovou flétnu vede společně s Mášou více než 10 let.

PŘIHLÁŠKA DO KURZU

  Cena

  2 400 Kč / 22 lekcí / celý kurz
  1 lekce = 45 min

  Více informací

  eva.mildova@kclanskroun.cz
  605 460 787

  Líbí se vám tento kurz?

  share