23. 7. 2021 JIŽ PROBĚHLO

FreshDance fest: Kreutzerova sonáta, O překrásné Vasilise, workshopy, Dou NaBoso

14:00 - 22:00 | nádvoří lanškrounského zámku, zámecká zahrada

Lanškroun ožije tancem, hudbou i výtvarným uměním! FRESHDANCE FEST- tanec v ulicích Lanškrouna. První ročník multižánrového festivalu již 22. – 25. července.
Naše město se na čtyři dny stane místem, kde se propojí všichni milovníci tance, pohybu, hudby , výtvarného umění a kultury jako celku. Užijí si ho děti i dospělí, široká veřejnost i profesionální tanečníci. Zažijeme drobná vizuální zastavení i velká představení v LArtu. Pojďte s námi rozhýbat Lanškroun! #ROZTANČÍMELANŠKROUN

Zámecká zahrada

18:30 koncert DOU NaBoso

19:15 taneční workshop pro veřejnost se SWINGBERRY

20:15 Představení Kreutzerova sonáta /Taneční divadlo Honzy Pokusila/ + beseda k představení (v případě nepříznivého počasí se akce přesouvá do LArtu)
→ KOUPIT VSTUPENKU ←

22:00 promítání letního kina – POMÁDA

Nádvoří zámku

16:00 taneční pohádka pro děti O překrásné Vasilise /Taneční divadlo Honzy Pokusila/ +  taneční dílnička pro děti k představení (v případě nepříznivého počasí se akce přesouvá do LArtu)
→ KOUPIT VSTUPENKU ←

Jiráskovo náměstí

14:30 Paraplet minikoncert

15:00 bubenický workshop a tvůrčí program pro děti

15:20 Pole Dance Lanškroun

15:30 Dance se Simčou – lekce pro veřejnost

Sportcentrum Forea

13:30 – 18:30

Taneční workshopy – https://www.kclanskroun.cz/akce/freshdance-fest-workskhopy/

 

PODMÍNKY PRO ÚČAST NA FESTIVALU

Taneční divadlo Honzy Pokusila založili v roce 2005 tanečníci Štěpán Mach a Barbora Machová Křováčková. Divadlo vytváří autorské projekty  pro dětské i dospělé publikum na pomezí současného tanečního umění, fyzického a hudebního divadla. Spolupracuje s  významnými herci a hudebníky české i zahraniční umělecké scény.

O překrásné Vasilise – představení pro děti 
Představení  je inspirované klasickou ruskou pohádkou o odvážné Vasilise, která je nucena jít do služby k Babě Jaze, aby získala zpět oheň pro svou rodinu. Taneční pohádka pro děti již od 4 let. Tančí a hrají: Barbora Machová Křováčková a Veronika Dlouhá.
Délka: 40 minut (+10 minut interaktivní dílna s dětmi).

Trailer: https://youtu.be/UGGAiCx4TlM

Kreutzerova sonáta
Večer o vztahu muže a ženy, emocí a těla, umění a člověka, inspirovaný příběhem Kreutzerova sonáta. Večer nabídne ojedinělý zážitek v podobě tanečně zpracovaného příběhu o jednom manželství, který symbolizuje mnoho partnerských problémů.

Vystoupení bude předcházet otevřená odborná diskuse, která blíže představí problematiku domácího násilí, lásky a žárlivosti a v rámci které se bude možno přesvědčit, jak jsou tato témata „živá“ a stále aktuální po celá staletí.

 

Více na: http://honzapokusil.cz/

 

Vstupné

O překrásné Vasilise 100 Kč
Kreutzerova sonáta 150 Kč

Ostatní představení v rámci festivalu, konaná 23.7., jsou přístupná zdarma.

Více informací

prodej@kclanskroun.cz
778 113 420

Líbí se vám tato akce?

share